search
REKLAMA
News

Gwiazda COBRA KAI zdradza, jaki był pierwotny pomysł na tytuł KARATE KID

Łukasz Budnik

8 stycznia 2021

karate kid
REKLAMA

Na Netfliksie można aktualnie oglądać trzeci sezon serialu Cobra Kai. Produkcja, w której śledzimy dalsze losy postaci znanych z kultowego filmu Karate Kid, powstała jako serial udostępniany na YouTubie, a jej popularność sprawiła, że kolejne odcinki znalazły się już w bibliotece popularnego serwisu streamingowego – co więcej, zostały świetnie przyjęte przez krytyków i widzów.

Cobra Kai występują gwiazdy oryginalnego filmu, William Zabka oraz Ralph Macchio. Karate Kid, wyreżyserowany przez Johna G. Avildsena, był prawdziwym hitem 1984 roku – przy budżecie 8 milionów dolarów zarobił łącznie 104 miliony i rozpoczął całą serię. Macchio pojawił się ostatnio w programie Jimmy’ego Kimmela, gdzie opowiedział jaki był pierwotny – zdecydowanie mniej chwytliwy – tytuł Karate Kid.

Myślałem, i nie byłem jedyny, że to nieco kiepski tytuł dla filmu wyreżyserowanego przez gościa, który zrobił “Rocky’ego”. Może myślałem w przód i zakładałem, że jeśli dostanę rolę, będę musiał to dźwigać do końca życia. John Avildsen, nasz reżyser, zaproponował “East Meets West in West” (“Wschód spotyka Zachód na Zachodzie”).

Macchio dodał, że w niektórych krajach – gdzie karate źle się kojarzy – film funkcjonuje pod tytułem Moment prawdy. Aktor opowiedział też, że nie był jedynym kandydatem do roli Daniela LaRusso, rozważani byli bowiem także m.in. Nicolas Cage, Robert Downey Jr. oraz Charlie Sheen.

Lubicie serię Karate Kid?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA