search
REKLAMA
News

Nie żyje MARION RAMSEY. Gwiazda AKADEMII POLICYJNEJ miała 73 lata

Łukasz Budnik

8 stycznia 2021

REKLAMA

Zagraniczne media poinformowały, że w wieku 73 lat w swoim domu w Los Angeles zmarła Marion Ramsey, aktorka i piosenkarka znana głównie z występów w serii Akademia policyjna, gdzie zagrała Laverne Hooks. Przyczyna śmierci nie została jeszcze ujawniona, wiadomo jednak, że w ostatnich dniach aktorka chorowała.

Ramsey urodziła się w Filadelfii, 10 maja 1947 roku. Karierę rozpoczęła na Broadwayu, występując między innymi w Hello, Dolly!Miss Moffat oraz Eubie! – w momencie premiery tej ostatniej aktorka występowała już także na ekranach, rozpoczynając od sitcomu The Jefferson, a potem dołączając do programu Cos. W 1984 roku pojawiła się w pierwszej części Akademii policyjnej. Słynna dziś komedia doczekała się pięciu kontynuacji, a Ramsey zagrała w każdej z nich.

Poza tym oglądaliśmy ją m.in. w produkcjach stacji Syfy – dwóch częściach Lavantuli. Użyczała także głosu w Rodzinie Addamsów z 1992 roku.

Żegnamy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA