search
REKLAMA
News

Guillermo del Toro nie widział sequela PACIFIC RIM. “Jak oglądanie domowych nagrań byłej żony”

“Pacific Rim” skończyło 10 lat.

Łukasz Budnik

9 października 2023

REKLAMA

Paficic Rim wyreżyserowany przez Guillermo del Toro skończył w tym roku 10 lat. Produkcja 5 lat później doczekała się sequela, jednak nie wyreżyserował go już del Toro, pełniąc jedynie stanowisko producenta. W nowym wywiadzie twórca poruszył temat kontynuacji.

Del Toro chciał po premierze oryginalnego Pacific Rim stworzyć jego kontynuację według własnej wizji, jednak nie zdążył jej zrealizować z powodu błędu logistycznego.

Przygotowywaliśmy się, żeby to zrobić. Było to coś innego niż część pierwsza, ale jednocześnie stanowiło kontynuację wielu rzeczy, które chciałem pokazać. Mieliśmy dokonać wpłaty za studio nagrań do godziny 17:00, inaczej stracilibyśmy do nich dostęp na wiele miesięcy. Wpłata nie została dokonana na czas. Powiedzieli, że możemy kręcić w Chinach, ale ja miałam w planach jeszcze “Kształt wody”.

Sequel Pacific Rim: Rebelia został ostatecznie wyreżyserowany przez Stevena S. DeKnighta. Produkcja z Johnem Boyegą i Cailee Spaeny była jednak rozczarowaniem finansowym i zebrała przeciętne recenzje. Sam del Toro nigdy jej nie widział.

To byłoby jak oglądanie nagrań domowych stworzonych przez byłą żonę. Źle, jeśli są dobre, a jeszcze gorzej, jeśli są złe, lub na odwrót. Nie chce się wiedzieć. Nie widziałem tego, ale czytałem ostateczny scenariusz i było to coś bardzo innego. Pewne elementy zostały, ale jako całość różniło się od mojej wizji.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA