search
REKLAMA
News

George R.R. Martin potwierdził, że trwają prace nad spin-offem GRY O TRON o postaci Jona Snowa

George R.R. Martin uprzedził jednocześnie, że serial oficjalnie nie otrzymał jeszcze zielonego światła od HBO.

Łukasz Budnik

24 czerwca 2022

snow=kit
REKLAMA

Kilka dni temu “The Hollywood Reporter” przekazało, że na wczesnym etapie są prace nad sequelem serialu Gra o tron – spin-offie poświęconym postaci Jona Snowa. HBO nie potwierdziło wprost tych doniesień, głos w sprawie zabrali jednak Emilia Clarke i George R.R. Martin.

Odtwórczyni roli Daenerys w rozmowie z BBC przekazała, że Kit Harington mówił jej o projekcie i że sequel to jego inicjatywa. Słowa aktorki potwierdził Martin na swojej stronie. Twórca napisał:

Tak, to Kit Harington przyszedł do nas z pomysłem. Nie mogę teraz przekazać nazwisk scenarzystów/showrunnerów, ale to także drużyna Kita i są wspaniali.

Martin dodał, że również bierze udział w pracach nad serialem i pracował z ekipą Haringtona, tworząc zarys fabuły. Pisarz zaznaczył, że sequel poświęcony postaci Snowa – podobnie jak inne zapowiadane spin-offy – jest wciąż na etapie tworzenia scenariusza i nie otrzymał jeszcze zielonego światła od stacji HBO. Martin stwierdził, że bardzo chciałby, aby seriale powstały, ale “zazwyczaj nie w ten sposób to działa”. Roboczy tytuł spin-offu o Jonie to Snow.

Przypomnijmy, że Jon w finale ósmego po tym, jak zabił Daenerys, został wygnany z Westeros i wyrusza za Mur na północ wraz z dzikimi. Nie wiadomo, o czym dokładnie miałaby opowiadać fabuła serialowego sequela. Czekamy na oficjalne informacje. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA