search
REKLAMA
News

George R.R. Martin potwierdził, że trwają prace nad spin-offem GRY O TRON o postaci Jona Snowa

George R.R. Martin uprzedził jednocześnie, że serial oficjalnie nie otrzymał jeszcze zielonego światła od HBO.

Łukasz Budnik

24 czerwca 2022

REKLAMA

Kilka dni temu “The Hollywood Reporter” przekazało, że na wczesnym etapie są prace nad sequelem serialu Gra o tron – spin-offie poświęconym postaci Jona Snowa. HBO nie potwierdziło wprost tych doniesień, głos w sprawie zabrali jednak Emilia Clarke i George R.R. Martin.

Odtwórczyni roli Daenerys w rozmowie z BBC przekazała, że Kit Harington mówił jej o projekcie i że sequel to jego inicjatywa. Słowa aktorki potwierdził Martin na swojej stronie. Twórca napisał:

Tak, to Kit Harington przyszedł do nas z pomysłem. Nie mogę teraz przekazać nazwisk scenarzystów/showrunnerów, ale to także drużyna Kita i są wspaniali.

Martin dodał, że również bierze udział w pracach nad serialem i pracował z ekipą Haringtona, tworząc zarys fabuły. Pisarz zaznaczył, że sequel poświęcony postaci Snowa – podobnie jak inne zapowiadane spin-offy – jest wciąż na etapie tworzenia scenariusza i nie otrzymał jeszcze zielonego światła od stacji HBO. Martin stwierdził, że bardzo chciałby, aby seriale powstały, ale “zazwyczaj nie w ten sposób to działa”. Roboczy tytuł spin-offu o Jonie to Snow.

Przypomnijmy, że Jon w finale ósmego po tym, jak zabił Daenerys, został wygnany z Westeros i wyrusza za Mur na północ wraz z dzikimi. Nie wiadomo, o czym dokładnie miałaby opowiadać fabuła serialowego sequela. Czekamy na oficjalne informacje. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA