search
REKLAMA
News

FLORENCE PUGH negocjuje rolę w drugiej części DIUNY Denisa Villeneuve’a

Według doniesień, Florence Pugh miałaby zagrać księżniczkę Irulanę.

Łukasz Budnik

9 marca 2022

diuna 2
REKLAMA

W październiku zeszłego roku, kilka dni po premierze Diuny w amerykańskich (a także polskich) kinach i na platformie HBO Max, spełnia się marzenie Denisa Villeneuve’a o zrealizowaniu dwuczęściowej adaptacji. Kontynuacja historii Paula Atrydy została oficjalnie potwierdzona i trafi do kin w październiku 2023. 

W nowej odsłonie pojawią się postaci, których do tej pory nie widzieliśmy jeszcze w adaptacji Villeneuve’a – w tym księżniczka Irulana, najstarsza córka Imperatora Shaddama IV, która w powieści została później żoną Paula Atrydy. Według informacji uzyskanych m.in. przez “The Hollywood Reporter”, rozmowy na temat tej roli prowadzi Florence Pugh. Jeśli aktorka podpisze kontrakt, będzie to kolejny wspólny projekt jej i Timothee Chalameta, który wciela się w Atrydę; zagrali razem także w Małych kobietkach. Ostatnio o Pugh słyszeliśmy też w kontekście biografii Madonny, jest bowiem jedną z czołowych kandydatek do zagrania słynnej wokalistki. Aktualnie aktorka pracuje na planie nowego filmu Christophera Nolana.

Księżniczka Irulana pojawiła się także w Diunie Davida Lyncha – wówczas zagrała ją Virginia Madsen.

florence pugh

 

Villeneuve zdradził jakiś czas temu, że większość drugiej części filmu jest już zaprojektowana, a scenariusz ukończony. Zdjęcia mają ruszyć pod koniec lata. Według reżysera, nowa odsłona będzie trudna do realizacji, ale twórca mocno wierzy w swój plan – jedyną przeszkodą według niego może okazać się pandemia. Warto jednak pamiętać, że fragmenty pierwszej Diuny realizowane były w Europie – nie wiadomo, czy na plany twórców wpłynie trwająca wojna w Ukrainie.

Diuna jest w tym roku nominowana do 10 Oscarów, w tym za najlepszy film. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA