search
REKLAMA
News

EVANGELINE LILLY przeciwna obowiązkowym szczepieniom. Wpis aktorki wzbudził kontrowersje

Evangeline Lilly od 2015 roku gra w MCU rolę Hope van Dyne.

Łukasz Budnik

28 stycznia 2022

lilly wasp
REKLAMA

W 2015 roku na ekrany trafił Ant-Man, jedna z odsłon MCU, gdzie u boku Paula Rudda grającego tytułową rolę pojawiła się Evangeline Lilly. Aktorka zdobyła popularność udziałem w serialu Zagubieni, a później w trylogii Hobbit. Rolę Hope van Dyne z Ant-Mana powtórzyła jeszcze w kontynuacji filmu oraz w Avengers: Końcu gry, a wkrótce mamy ją zobaczyć w widowisku Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Teraz aktorka mierzy się jednak z krytycznymi reakcjami ze strony fanów – powodem jest jej sprzeciw wobec obowiązkowych szczepionek.

Lilly przyznała na Instagramie, że wzięła udział w proteście przeciwko obowiązkowi szczepienia się i dodała, że jest za wolnością wyboru, podobnie jak przed Covidem. Aktorka stwierdziła, że nikt nie powinien być zmuszany do wstrzykiwania sobie czegokolwiek wbrew swojej woli i że choć rozumie, że świat żyje teraz w obawie, nie uważa, by odpowiadanie siłą było rozwiązaniem. Post Lilly jest komentowany na Twitterze; część fanów wyraża rozczarowanie, że Lilly jest przeciwko szczepionkom i sugeruje, że aktorka zostanie w przyszłości zwolniona i zastąpiona kimś innym. Pod oryginalnym postem aktorki znajdziemy też komentarze popierające jej wypowiedź.

Lilly już w 2020 roku wzbudziła kontrowersje stwierdzeniem, że Covid jest podobny do zwykłej grypy.

Lilly to druga gwiazda MCU, która wzbudziła kontrowersje swoimi poglądami na temat szczepionek – pierwszą była Letitia Wright (filmowa Shuri), która w grudniu 2020 roku znalazła się pod ostrzałem fanów po tym, jak udostępniła na Twitterze link do filmiku, którego autor kwestionował skuteczność szczepionek przeciwko COVID-19, podpierając się jedynie własnymi doświadczeniami. Użytkownicy w odpowiedzi zarzucili Wright, że rozprzestrzenia mylne informacje. Aktorka broniła się, mówiąc, że nie jest przeciwko szczepionkom, ale uważa, że warto zadawać pytania. Później stwierdziła, że jeśli nie idzie się z prądem, ale myśli samemu i zadaje pytania, z automatu staje się skreślonym.

Premiera Ant-Man and the Wasp: Quantumania zaplanowana jest na 28 lipca 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA