search
REKLAMA
News

EMILIA CLARKE dołącza do MCU. Ma pojawić się w serialu “Secret Invasion”

Łukasz Budnik

20 kwietnia 2021

REKLAMA

Jednym z zapowiedzianych seriali Marvela przeznaczonych na Disney+ jest Secret Invasion, które ma skupić się na postaciach Nicka Fury’ego oraz Skrulli, kosmitów znanych już widzom m.in. z filmu Kapitan Marvel. Kilka dni temu do sieci trafiła informacja, że rolę w serialu negocjuje Olivia Colman, a dziś “Variety” poinformowało, że do obsady ma dołączyć także Emilia Clarke.

Rola Clarke pozostaje na ten moment tajemnicą, a Marvel oraz przedstawiciele aktorki nie skomentowali jest najnowszych doniesień. Secret Invasion to projekt ogłoszony w zeszłym roku – mamy w nich śledzić grupę Skrulli, którzy przez lata infiltrowali Ziemię. Swoje role z filmów powtórzą w serialu Samuel L. Jackson jako Nick Fury oraz Ben Mendelsohn jako Talos, którego poznaliśmy we wspomnianej Kapitan Marvel. Bohater pojawił się także w Spider-Manie: Daleko od domu. Antagonistę ma zagrać z kolei Kingsley Ben-Adir.

emilia-clarke

Clarke do dziś najbardziej znana jest z roli Daenerys Targaryen w Grze o tron, za którą doczekała się czterech nominacji do nagrody Emmy. Serial HBO świętował niedawno dziesiątą rocznicę premiery. Na dużym ekranie aktorka pojawiała się w takich produkcjach, jak Zanim się pojawiłeśLast Christmas oraz spin-off Gwiezdnych wojen opowiadający o przygodach Hana Solo.

Prace nad Secret Invasion mają wystartować jesienią. Scenariusz serialu przygotowuje Kyle Bradstreet.

Zdjęcie główne: The Direct

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA