search
REKLAMA
News

DAVE BAUTISTA poinformował Warner Bros., że zamierza zagrać BANE’A w filmie DC

Łukasz Budnik

21 kwietnia 2021

REKLAMA

Dave Bautista od 2014 roku wciela się w Draxa w kinowym uniwersum Marvela, lecz to nie jedyna postać z komiksów, którą chciałby zagrać aktor. Bautista już kilka razy dawał do zrozumienia, że marzy mu się rola Bane’a z historii o Batmanie i – jak się okazuje – myśli o tym całkiem poważnie.

Podczas rozmowy w ramach Justice Con aktor zdradził, że niegdyś zorganizował spotkanie z przedstawicielami Warner Bros. aby wprost poinformować ich, że zamierza zagrać słynnego antagonistę.

Chcę się w niego wcielić tak bardzo, że umówiłem się na spotkanie z Warner Bros. i DC, wszedłem i stwierdziłem: “Chcę zagrać Bane’a”. Nie żartuję. Stwierdzili: “Hej, nawet nie obsadzamy teraz tej roli”, na co odpowiedziałem, że nic mnie to nie obchodzi i zagram go. Odpowiedzieli: “Cóż…”.

Bautista wspomniał przy okazji, że jego drugim wyborem byłby Lobo.

Ostatni raz widzieliśmy Bane’a na wielkim ekranie niemal 10 lat temu, gdy w filmie Mroczny Rycerz powstaje zagrał go Tom Hardy – interpretacja aktora spotkała się z uznaniem fanów, choć Christopher Nolan twierdził, że nie została należycie doceniona. Na ten moment nie wiadomo, czy Warner Bros. planuje pokazać Bane’a w najbliższym czasie, choć na pewno nie będzie brakować możliwości, aby to zrobić – mógłby pojawić się w kontynuacjach The Batman z Robertem Pattinsonem lub w którymś z filmów DCEU, do którego dzięki The Flash zostanie wprowadzone multiwersum.

Bautistę już 21 maja zobaczymy w Armii ciemności Zacka Snydera – sam reżyser także jest za tym, aby aktor zagrał Bane’a przy najbliższej okazji. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA