search
REKLAMA
News

EDWARD NORTON dowiedział się, że jest spokrewniony z Pocahontas. Jest komentarz aktora

Edward Norton dowiedział się kilku informacji na temat swojego pochodzenia.

Łukasz Budnik

5 stycznia 2023

norton pocahontas 1
REKLAMA

Edward Norton, którego niedawno mogliśmy oglądać w filmie Glass Onion, jest spokrewniony z Pocahontas. Aktor przekonał się o tym dzięki programowi Finding Your Roots stacji PBS, w którym historyk Henry Louis Gates Jr. bada korzenie znanych osób. Tym samym potwierdziła się plotka krążąca w rodzinie Nortona.

Pocahontas urodziła się około 1595 roku. Należała do plemienia z grupy Powatanów, a w młodości nawiązała kontakt z Anglikami. Później wyszła za mąż za jednego z nich – Johna Rolfe’a, co zapewniło pokój między jej ludem a Wirginijskimi kolonistami. Później przeniosła się do Anglii, by tam rozwijać stosunki rdzennych Amerykanów z Anglikami. Zmarła w wieku około 22 (zachorowała na czarną ospę), doczekawszy się wcześniej jednego syna. Pocahontas i Rolfe to dla Nortona pradziadkowie 12 stopnia. Norton skomentował odkrycie stwierdzenie, że to dowód na to, jak małą cząstką historii ludzkości jest każdy z nas.

Podczas programu Norton odkrył także, że wśród jego przodków znalazł się żołnierz, który korespondował z Abrahamem Lincolnem, jak również John Winstead, który w 1850 roku miał być właścicielem niewolników. Norton stwierdził, że to niewygodne fakty, ale właśnie tak powinniśmy je odczuwać. Podkreślił też, że takie informacje rzutują na historię kraju, a nie pojedynczego życia.

Historia Pocahontas została nieraz ukazywana na ekranie, m.in. w popularnej animacji Disneya.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA