search
REKLAMA
News

Donald Faison zagra PROFESORA ATOMUSA w aktorskiej wersji serialu ATOMÓWKI

Łukasz Budnik

31 marca 2021

Donald Faison Professor atomus
REKLAMA

Atomówki to amerykański serial animowany dla najmłodszych, wyprodukowany przez Hannah Barbera dla Cartoon Network. Trzy stworzone przez Profesora Atomusa super-dziewczynki – Bójka, Bajka i Brawurka – pośród meandrów dorastania musiały mierzyć się też z przestępczością, kataklizmami, katastrofami i dziwacznymi adwersarzami czyhającymi na spokój i szczęście mieszkańców miasta Townsville. Światowa premiera pierwszego odcinka miała miejsce w 1998 roku, emisję zakończono w 2005 (w 2006 w Polsce). 

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że producent Greg Barlanti do  spółki ze scenarzystkami Heather Regnier (Weronika Mars, iZombie) i Diablo Cody (Juno, Tully) stworzy dla stacji CW aktorski serial zatytułowany Powerpuff, który ma opowiadać o dalszych losach Bójki, Bajki i Brawurki. Dziewczyny mają być już po 20-tce i odcinać się od superbohaterskiego dzieciństwa, jednak zagrożenie świata zmusi je do ponownego użycia swoich super mocy. Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że w Atomówki zagrają Chloe Bennet, Dove Cameron i Yana Perrault, a teraz “Variety” poinformowało, że w rolę Atomusa wcieli się Donald Faison. Aktor jest doskonale znany z roli Turka w serialu Hoży doktorzy (ang. Scrubs). Atomus w serialu ma zmagać się z kryzysem wieku średniego i próbować naprawić relacje z Atomówkami. Wciąż czekamy na informacje dotyczące daty premiery.

Dove Cameron, Chloe Bennet, Yana Perrault

 

Ze względu na specyficzny świat przedstawiony i kuriozalne charakterystyki czarnych charakterów, Atomówki należą do jednych z najbardziej pamiętnych kreskówek Cartoon Network. Wraz z Chojrakiem – tchórzliwym psem, Krową i kurczakiem, Laboratorium Dextera i Johnnym Bravo, ustanowiły standard absurdu i groteski, który gwarantował istną ucztę dla dziecięcej wyobraźni i który dzisiaj wspominamy z wielkim sentymentem.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA