search
REKLAMA
News

Donald Faison zagra PROFESORA ATOMUSA w aktorskiej wersji serialu ATOMÓWKI

Łukasz Budnik

31 marca 2021

REKLAMA

Atomówki to amerykański serial animowany dla najmłodszych, wyprodukowany przez Hannah Barbera dla Cartoon Network. Trzy stworzone przez Profesora Atomusa super-dziewczynki – Bójka, Bajka i Brawurka – pośród meandrów dorastania musiały mierzyć się też z przestępczością, kataklizmami, katastrofami i dziwacznymi adwersarzami czyhającymi na spokój i szczęście mieszkańców miasta Townsville. Światowa premiera pierwszego odcinka miała miejsce w 1998 roku, emisję zakończono w 2005 (w 2006 w Polsce). 

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że producent Greg Barlanti do  spółki ze scenarzystkami Heather Regnier (Weronika Mars, iZombie) i Diablo Cody (Juno, Tully) stworzy dla stacji CW aktorski serial zatytułowany Powerpuff, który ma opowiadać o dalszych losach Bójki, Bajki i Brawurki. Dziewczyny mają być już po 20-tce i odcinać się od superbohaterskiego dzieciństwa, jednak zagrożenie świata zmusi je do ponownego użycia swoich super mocy. Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że w Atomówki zagrają Chloe Bennet, Dove Cameron i Yana Perrault, a teraz “Variety” poinformowało, że w rolę Atomusa wcieli się Donald Faison. Aktor jest doskonale znany z roli Turka w serialu Hoży doktorzy (ang. Scrubs). Atomus w serialu ma zmagać się z kryzysem wieku średniego i próbować naprawić relacje z Atomówkami. Wciąż czekamy na informacje dotyczące daty premiery.

Dove Cameron, Chloe Bennet, Yana Perrault

 

Ze względu na specyficzny świat przedstawiony i kuriozalne charakterystyki czarnych charakterów, Atomówki należą do jednych z najbardziej pamiętnych kreskówek Cartoon Network. Wraz z Chojrakiem – tchórzliwym psem, Krową i kurczakiem, Laboratorium Dextera i Johnnym Bravo, ustanowiły standard absurdu i groteski, który gwarantował istną ucztę dla dziecięcej wyobraźni i który dzisiaj wspominamy z wielkim sentymentem.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA