search
REKLAMA
News

David Ayer wciąż ma nadzieję na pokazanie jego wersji LEGIONU SAMOBÓJCÓW. “Zrobiłem niesamowity film”

Łukasz Budnik

31 marca 2021

REKLAMA

Produkcja filmu Legion samobójców Davida Ayera – jednej z najgorzej przyjętych odsłon kinowego uniwersum DC – była niełatwa, a ostateczna wersja filmu różni się od pierwotnie zakładanej. Zmarginalizowano w niej na przykład rolę Jokera w wykonaniu Jareda Leto, co wpłynęło też na to, w jaki sposób poprowadzono wątek Harley Quinn. Finalna wersja Legionu samobójców nie zadowala samego reżysera, który wielokrotnie zaznaczał, że jego wizja znacząco rozmija się z tym, na co nalegało studio i co powstało podczas dokrętek.

18 marca zadebiutowała wersja Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera, o co fani walczyli od kilku lat. Ruch Warner Bros. sprawił, że w zeszłym roku powrócił też temat oryginalnej, zgodnej z wizją Ayera wersji Legionu samobójców. Sam reżyser przyznał wówczas, że tzw. Ayer Cut istnieje i jest prawie gotowy, z wyłączeniem efektów specjalnych. Choć CEO WarnerMedia Studios, Ann Sarnoff, stwierdziła kilkanaście dni temu, że nie ma planów na pokazanie wersji Ayera, reżyser nie traci nadziei i wierzy, że uda się pogodzić aktualny kanon DCEU z oddzielnymi projektami.

Myślę, że studia widzą teraz, że nie ma znaczenia, czy coś jest w kanonie – fani po prostu chcą mieć z tym styczność. Uwielbiają tych bohaterów, chcą z nimi spędzić z nimi więcej czasu. (…) Jest miejsce na różne rzeczy, różne wersje, podejścia, którymi podzielimy się z publiką. To tylko wzmacnia tę społeczność. Słowa uznania dla Warner Bros., że to zgłębili w przypadku Zacka.

 

margot-robbie

Ayer rozumie decyzje, które stały za zmienieniem jego filmu, ale żałuje, że widzowie nie mieli szansy obejrzeć oryginalnej wersji widowiska.

Rozumiem, to biznes. Jednak to frustrujące, bo ja zrobiłem dramat, a oni to rozwalili w kawałki i spróbowali przeistoczyć w “Deadpoola”, co w ogóle nie było założeniem. (…) Choć nie reprezentowało to tego, co faktycznie zrobiłem, wziąłem krytykę na klatę. Zrobiłem niesamowity film, tylko że wystraszył on producentów.

Tymczasem w sierpniu tego roku do kin ma trafić nowa wersja Legionu samobójców, tym razem realizowana przez Jamesa Gunna. Niedawno pojawił się pierwszy zwiastun.

Chcielibyście zobaczyć oryginalną wersją Ayera?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA