search
REKLAMA
News

Do sieci trafiły recenzje HOW I MET YOUR FATHER. Krytycy miażdżą spin-off “Jak poznałem waszą matkę”

“How I Met Your Father” debiutuje dzisiaj na platformie Hulu.

Łukasz Budnik

18 stycznia 2022

himyf 1
REKLAMA

Już dziś premiera spin-offu Jak poznałem waszym matkę, zatytułowanego How I Met Your Father. Serial powstał dla stacji Hulu. 

W głównej roli w serialu występuje Hilary Duff, która wciela się w Sophie. Bohaterka w niedalekiej przyszłości opowiada swojemu synowi historię o tym, jak poznała jego ojca. Retrospekcje przenoszą nas do 2021 roku, gdzie kobieta i jej grupa przyjaciół wciąż próbują rozgryźć, czego chcą od życia i jak się zakochać w erze aplikacji randkowych. Poza Duff, w serialu występują Daniel Augustin, Josh Peck, Ashley Reyes, Chris Lowell, Francia Raisa, Tom Ainsley, Tien Tran oraz Suraj Sharma.

Przed premierą serialu w sieci pojawiło się kilkanaście recenzji. W serwisie Rotten Tomatoes zebrano ich 14, z czego jedynie 4 (29%) są pozytywne. Średnia ocena to teraz 4,4/10. Krytycy piszą o tym, że serial wygląda jak imitacja oryginału i szkodzi mu, że jest jego spin-offem. Recenzenci zarzucają, że obsadzie brakuje chemii, a same rozwiązania fabularne nie są tak błyskotliwe, jak w Jak poznałem waszą matkę. Co więcej, How I Met Your Father nie jest zabawne, zaś scenarzyści wyraźnie ważą dowcipy tak, żeby nikogo nie urazić. Recenzent “Entertainment Weekly” nazwał serial zrzynką z Przyjaciół. Pojawiają się jednak stwierdzenia, że być może obsada i sam serial rozkręcą się w kolejnych odcinkach (zaplanowano ich 10), a scenarzyści uczą się na błędach popełnionych przez Jak poznałem waszą matkę. Wszystkie dotychczasowe opinie zebrano tutaj. Pamiętajmy, że procent pozytywnych recenzji może zmienić się z czasem.

Lepiej wygląda aktualnie sytuacja w serwisie Metacritic – 4 recenzentów wystawiło pozytywną notę, 2 negatywną, a 5 określiło swoje odczucia jako mieszane. Średnia to 52. 

Jak poznałem waszą matkę zakończyło się w 2014 roku i już wtedy mówiło się o serialu będącym jego następcą. Pieczę nad serialem sprawują showrunnerzy Tacy jesteśmy oraz Love, Victor –  Isaac Aptaker i Elizabeth Berger, a wyprodukowali go twórcy Jak poznałem waszą matkę, Carter Bays i Craig Thomas.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA