search
REKLAMA
News

DANIEL RADCLIFFE zagra “Weird Ala” Yankovica w filmie biograficznym

Daniel Radcliffe zagra w filmie powstającym dla platformy Roku.

Łukasz Budnik

18 stycznia 2022

radcliffe
REKLAMA

Daniel Radcliffe – znany doskonale z serii o Harrym Potterze i takich filmów, jak Człowiek-scyzoryk oraz Guns Akimbo, znalazł kolejny projekt. Aktor wcieli się w słynnego muzyka, aktora i satyryka “Weird Ala” Yankovica w filmie biograficznym powstającym dla platformy Roku.

Yankovic to najlepiej sprzedający się artysta komediowy w dziejach oraz pięciokrotny laureat Grammy i jeden z trzech artystów, którzy w każdej z ostatnich czterech dekad zdołali trafić na pierwsze miejsce listy top 40 przebojów (poza nim osiągnęli to Michael Jackson i Madonna). Biografia ma skupić się na różnych elementach życia artysty. Zobaczymy jego dzieciństwo, drogę do sławy, wzrost popularności (za sprawą przebojów takich jak “Like a Surgeon”, “Amish Paradise” lub “Eat it”), a także życie prywatne. Projekt wyreżyseruje Eric Appel (Biuro), który ma już na koncie krótkometrażowy projekt poświęcony Yankovicowi z 2010 roku (wówczas w muzyka wcielił się Aaron Paul). Appel napisał scenariusz wraz z Yankovicem, który stwierdził, że jest zachwycony, że zagra go Radcliffe.

Powstający film będzie dostępny jedynie na platformie Roku Channell. Współtworzą go Funny or Die i Tango. Zdjęcia planowo rozpoczną się w lutym w Los Angeles.

Zdjęcie główne: Deadline

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA