search
REKLAMA
News

Do kin trafi rozszerzona wersja SPIDER-MANA: DALEKO OD DOMU

Łukasz Budnik

20 sierpnia 2019

Zendaya Finalized
REKLAMA

Nie tak dawno temu wiele szumu narobiło wprowadzenie do kin rozszerzonej wersji Avengers: Końca gry. Rozczarowaniem było to, co faktycznie znalazło się w dodatkowym materiale (w skrócie: kilka słów od reżysera, hołd dla Stana Lee oraz usunięta, nieskończona scena z Hulkiem), jednak cel Marvela był wówczas jasny: prześcignąć Avatara na liście najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Okazuje się, że reedycji doczeka się też Spider-Man: Daleko od domu

Film Jona Wattsa trafi do amerykańskich kin 29 sierpnia, w związku z przypadającym w USA świętem pracy. Już teraz nowe przygody Petera Parkera to najbardziej dochodowy film studia Sony – w ciągu weekendu prześcignął Skyfall, dotychczasowego rekordzistę. Do tej pory Daleko od domu zarobiło niemal 377 milionów dolarów w kraju oraz 733 miliony na świecie. Sony i Marvel liczą być może, że uda im się dobić do granicy 400 milionów na terenie USA.

Podobnie jak w przypadku Końca gry, rozszerzona wersja nie będzie wiele dłuższa w stosunku do oryginału – ma bowiem liczyć sobie 4 minuty dodatkowego materiału, w tym prawdopodobnie dodatkową scenę akcji. 

Nie podano informacji, czy reedycja trafi do kin poza granicami USA.

Czyżby Marvel wprowadził nową strategię i teraz każdy nowy film będzie trafiał do kin dwa razy? Najbliższą okazją do weryfikacji tej teorii będzie przyszłoroczna premiera Czarnej Wdowy

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA