search
REKLAMA
News

Disney obsadził CYNTHIĘ ERIVO w roli Błękitnej Wróżki w aktorskiej wersji PINOKIA

Maria Grzybowska

4 marca 2021

pinokio disney
REKLAMA

Pinokio jest jedną z wielu klasycznych bajek, którą Disney postanowił opowiedzieć po raz wtóry – tym razem w postaci aktorskiego remake’u.

Swoją premierę miały już m.in Kopciuszek, Piękna i Bestia, Król Lew i Alladyn, a prace trwają też nad Piotrusiem Panem, Małą Syrenką, Dzwonnikiem z Notre Dame oraz Lilo i Stichem. Informacje odnośnie Pinokia napływają od minionego roku, a od dzisiaj znany jest kolejny wybór castingowy – w postać Błękitnej Wróżki wcieli się Cynthia Eviro. W oryginale to Błękitna Wróżka ożywia drewnianą kukiełkę i przepowiada Pinokiowi, że będzie mógł przemienić się w prawdziwego chłopca, jeżeli będzie odważny, prawdomówny i niesamolubny. Po czym przydziela mu Gadającego Świerszcza, żeby służył mu za sumienie. Błękitna Wróżka pojawia się jeszcze później kilkukrotnie, żeby sprawdzić postępy Pinokia i to do niej należy decyzja, czy zasłużył na bycie prawdziwym chłopcem. Nowa wersja ma być połączeniem remake’u aktorskiego i efektów wizualnych. Poza rolą Cynthii Erivo ogłoszono już też m.in. obsadzenie Toma Hanksa jako Gepetta, natomiast Benjamin Evan Ainsworth (Nawiedzony dwór w Bly) użyczy głosu Pinokiowi, a Joseph Gordon-Levitt – Gadającemu Świerszczowi.

Disney

Erivo ma na swoim koncie już pewne dokonania. Wcieliła się w abolicjonistkę Harriet Tubman w uznanym filmie biograficznym, Harriet i otrzymała za tę rolę nominacje do Oscara w kategoriach najlepsza aktorka pierwszoplanowa i najlepsza piosenka. Zdobyła też Nagrodę Tony i Grammy dla najlepszej aktorki w broadwayowskiej wersji Koloru purpury. Szerszej publiczności może być znana jako Holly z serialu Outsider produkcji HBO, na podstawie powieści Stephena Kinga.

Pinokia wyreżyseruje Robert Zemeckis i film ma być dostępny wyłącznie na platformie streamingowej Disney+. Dalsze szczegóły produkcji, ja np. data premiery, póki co nie są znane.

Zdjęcie główne pochodzi z portalu movieweb.com.

REKLAMA