search
REKLAMA
News

Disney chciałby 12 Oscarów dla AVENGERS: KOŃCA GRY – w tym za najlepszy film

Łukasz Budnik

4 października 2019

REKLAMA

Disney rozpoczął kampanię oscarową dla swojego olbrzymiego tegorocznego przeboju – Avengers: Końca gry. Studio jakiś czas temu uruchomiło stronę disneystudiosawards.com, gdzie przedstawia swoich kandydatów do wzięcia pod rozwagę przez członków Akademii. Okazuje się, że przebój Marvela wymieniony został aż w dwunastu kategoriach.

Disney sugeruje, że Koniec gry powinien powalczyć o statuetkę dla najlepszego filmu, podobnie jak Czarna Pantera w poprzednim sezonie nagród. Ponadto, jako potencjalni kandydaci do grona nominowanych wskazani zostali Anthony i Joe Russo jako najlepsi reżyserzy, Christopher Markus i Stephen McFeely za najlepszy scenariusz adaptowany, Alan Silvestri za muzykę oraz Trent Opaloch za zdjęcia. Pozostałe kategorie należą już do technicznych – scenografia, kostiumy, dźwięk, montaż dźwięku, montaż, charakteryzacja oraz efekty specjalne.

Inne filmy które Disney będzie szczególnie wspierał w walce o nagrody to AladynKról LewToy Story 4 oraz Kraina lodu 2.

Czy według was Avengers: Koniec gry ma szansę w walce o najważniejsze nagrody? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA