search
REKLAMA
News

David Tennant ponownie jako DOKTOR WHO w zapowiedzi specjalnych odcinków serialu

W zapowiedzi specjalnych odcinków serialu “Doktor Who” widzimy też Ncutiego Gatwę.

Łukasz Budnik

24 października 2022

REKLAMA

W maju dowiedzieliśmy się, że nowym Doktorem Who został Ncuti Gatwa, zastępując w tej roli Jodie Whittaker. Znany z serialu Sex Education, gdzie wciela się w rolę ErikaGatwa jest pierwszym czarnoskórym aktorem, który zagra Doktora. 

Aktor, który pojawi się w specjalnych odcinkach Doktora Who emitowanym z okazji 60. rocznicy premiery serialu, jednak nie w roli czternastej inkarnacji Doktora – tę zagra bowiem David Tennant, który wcielał się też w dziesiątą wersję tej postaci w latach 2006-2008. Aktor pojawił się już w wyemitowanym wczoraj specjalnym odcinku The Power of the Doctor, który był finałowym występem Whittaker w roli tytułowej. Gatwa zapewne zagra piętnastą inkarnację. Do sieci trafiła zapowiedź specjalnych odcinków, w których możemy zobaczyć obu aktorów.

Scenarzystą odcinków jest Russell T. Davies, a oprócz Tennanta i Gatwy na ekranie zobaczymy nich także Catherine Tate, która wróci do roli Donny. Zadebiutują one w listopadzie 2023 roku. Za reżyserię będą odpowiedzialni Rachel Talalay, Tom Kinglsey i Chanya Button. Zapowiedź zobaczycie poniżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA