search
REKLAMA
News

EMMA STONE i reżyser filmu CRUELLA komentują porównania do JOKERA. “Chciałabym być bardziej jak Joaquin Phoenix”

Łukasz Budnik

1 kwietnia 2021

REKLAMA

W połowie lutego zadebiutował pierwszy zwiastun filmu Cruella, w którym Emma Stone wciela się w rolę słynnej antagonistki ze 101 dalmatyńczyków. W zapowiedzi zobaczyliśmy, że historia opowie o genezie tej postaci, poczynając od czasów, w którym nie używała jeszcze swojego przydomku i znana była jako Estella. 

Wkrótce po premierze trailera w sieci pojawiły się liczne porównania do Jokera Todda Phillipsa, który z kolei opowiadał genezę słynnego antagonisty Batmana, przedstawionego w filmie jako Arthur Fleck, i pokazywał jego przejście na stronę zła. Do tych głosów w nowym wywiadzie dla Total Film odnieśli się Emma Stone oraz Craig Gillespie, reżyser filmu.

Stone stwierdziła, że choć Cruella pod wieloma względami różni się od Jokera, jest w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie widzą zbieżność tematyki. Dodaje jednak:

Nigdy nawet nie śmiałabym się porównać do Joaquina Phoenixa. Chciałabym być bardziej jak on.

Gillespie uzupełnić wypowiedź Stone, mówiąc, że Cruella Joker są do siebie podobne w tym sensie, że tytułowi bohaterowie obu produkcji zmagają się z głębokimi, emocjonalnymi kwestiami które pchają ich w mroczne rejony.

To zdecydowanie rzecz stojąca na własnych nogach. Swego rodzaju przeformułowanie Cruelli. Sądziłem, że ważne było, by pokazać jej mroczną stronę, ale będzie też sporo zabawy i humoru. Film ma swój żartobliwy i rytmiczny styl, którym różni się od Jokera.

Akcja  Cruelli ma dziać się w Londynie i przypadać na lata 70., w czasach gdy rządził punk rock. Estella zaprzyjaźni się z dwoma złodziejami i będzie z nimi działać na ulicach miasta. Jej dryg do mody wzbudzi w końcu zainteresowanie Baronowej von Hellman. Rozpocznie to bieg wydarzeń, który doprowadzi do tego, że Estella ulegnie swojej mrocznej stronie i stanie się gnaną zemstą Cruellą. Poza Stone w filmie zobaczymy Emmę Thompson, Paula Waltera Hausera oraz Joela Frya. Scenariusz do filmu napisał Jez Butterworth (Spectre, Na skraju jutra),

Film trafi jednocześnie do kin i na Disney+, a premiera jest zaplanowana na 28 maja.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA