search
REKLAMA
News

DAREDEVIL i inne seriale Marvela wkrótce znikną z oferty Netflixa

“Daredevil” był pierwszym serialem Marvela na Netfliksie – zadebiutował w 2015 roku.

Łukasz Budnik

11 lutego 2022

The Defenders photo shoot
REKLAMA

W 2015 roku na Netfliksie zadebiutował Daredevilktóry okazał się pierwszą z kilku serialowych adaptacji komiksów Marvela przeznaczonych na tę platformę. W dalszej kolejności debiutowały Jessica JonesLuke CageIron Fist oraz Punisher (plus Defenders, w którym spotkali się bohaterowie pierwszych czterech produkcji). Choć każdy z seriali doczekał się co najmniej dwóch sezonów, wszystkie zostały ostatecznie skasowane. Wciąż można je jednak było oglądać na Netfliksie – wkrótce ma się to jednak zmienić. 

Portal GamesRadar jako pierwszy poinformował, że podczas korzystania z brytyjskiej wersji Netflixa przed każdym z seriali wyświetla się informacja o tym, że będą one dostępne jedynie do 1 marca. W Polsce także widzimy stosowny komunikat, z tym że z inną datą – do 28 lutego. Netflix nie przekazał jeszcze informacji, czy i gdzie później będą dostępne wszystkie wymienione na wstępie seriale, choć spekuluje się, że będzie to Disney+ lub Hulu. To właśnie Disney w tym momencie ma prawa do postaci z seriali Marvela, na które musiał czekać dwa lata po wygaśnięciu umowy z Netflixem. Jak poinformowało Deadline, w związku z tym, że licencja platformy na same seriale także się kończy, prawa do samych produkcji również wrócą do Disneya.

marvel defenders tv show images 1

W związku z upływem wspomnianych dwóch lat, już teraz bohaterowie z seriali Netflixa zaczynają być włączani do kanonu MCU – Matt Murdock pojawił się w Spider-Manie: Bez drogi do domu(a według plotek wystąpi także w zaplanowanym serialu She-Hulk), z kolei w Hawkeye’u do roli Kingpina powrócił Vincent D’Onofrio. Na ten moment nie ma informacji na temat powrotu kolejnych bohaterów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA