search
REKLAMA
News

Amazon stworzy aktorski serial BLADE RUNNER 2099. Ridley Scott wśród producentów

“Blade Runner 2099” będzie kontynuacją filmów z 1982 i 2017 roku.

Łukasz Budnik

11 lutego 2022

REKLAMA

Potwierdziły się doniesienia, że świat Łowcy androidów zostanie rozszerzony o kolejny element. Jak poinformowało “Deadline”, Amazon Studios zamówiło realizację aktorskiego serialu Blade Runner 2099, który ma posłużyć jako kontynuacja filmu Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a.

Jak wskazuje tytuł, akcja serialu, który poprowadzi i wyprodukuje Silka Luisa (odpowiedzialna też za nadchodzące Shining Girls z Elisabeth Moss), zostanie osadzona 50 lat po wydarzeniach z filmu Villeneuve’a. O projekcie wspominał w zeszłym roku reżyser oryginału z 1982 roku, Ridley Scott; twórca zapowiedział wówczas, że serial ma składać się z 10 odcinków, a pilotażowy odcinek został już napisany. Amazon, który realizację Blade Runner 2099 traktuje priorytetowo, w tej chwili poszukuje scenarzystów, którzy dołączą do zespołu mającego opracować pełną historię. Serial produkować będzie także firma Scott Free Productions we współpracy z Amazon Studio i Alcon Entertainment. Niewykluczone, że Scott obejmie także stanowisko jednego z reżyserów projektu.

 

Pierwszy Łowca androidów oparty był na powieści Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? autorstwa Philipa K. Dicka, a główną rolę zagrał w nim Harrison Ford. Aktor powtórzył swój występ w filmie Villeneuve’a. Na ekranie towarzyszył mu Ryan Gosling. Na ten moment nie ma informacji na temat obsady nadchodzącego serialu.

To kolejny już nadchodzący serial oparty na twórczości Scotta – w przygotowaniu jest też serial FX osadzony w uniwersum Obcego.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA