search
REKLAMA
News

RIHANNA i EMINEM byli wśród kandydatów do ról w filmie “Mad Max: Na drodze gniewu”

“Mad Max: Na drodze gniewu” zajmuje miejsca na listach najlepszych filmów akcji wszech czasów.

Łukasz Budnik

11 lutego 2022

mad max rihanna
REKLAMA

Mad Max: Na drodze gniewu powszechnie uznawany jest za jeden z najlepszych filmów akcji wszech czasów. Główne role w produkcji George’a Millera zagrali Tom Hardy oraz Charlize Theron, a w obsadzie znaleźli się jeszcze m.in. Nicholas Hoult, Zoe Kravitz i Riley Keough, jednak Miller miał na oku większą liczbę kandydatów. 

W nowej książce pt. Blood, Sweat & Chrome: The Wild and True Story of Mad Max: Fury Road autorstwa Kyle’a Buchanana przeczytać można o długim i trudnym procesie tworzenia filmu Millera, w tym o poszukiwaniu aktorów, zmienianiu lokacji do filmowania czy sporach między Hardym i Theron. We fragmencie opublikowanym przez Vulture czytamy o tym, że Miller był skłonny obsadzić w filmie dwie gwiazdy muzyki – Rihannę oraz Eminema.

W 2009 roku Miller rozpoczął castingi do ról żon, które towarzyszą Furiosie w czasie fabuły. Wśród kandydatek były między innymi Margot Robbie i Jennifer Lawrence oraz wspomniana Rihanna, która zrobiła niemałe wrażenie na Millerze, jednak ostatecznie nie dostała roli.

Zwykle aktorzy ubierają się zwyczajnie, ale Rihanna wyglądała spektakularnie, kiedy weszła. Nie wiem nawet, czy była świadoma, co dokładnie pojawi się w filmie i ubrała się po prostu jak Rihanna, ale to była słuszna decyzja.

mad max fury road

Z kolei pomysł na obsadzenie Eminema przyszedł Millerowi do głowy po seansie 8 mili.

Pomyślałem, że to naprawdę interesujące i że ma coś w sobie. Nad pierwszym “Happy Feet” pracowałem ze zmarłą już Brittany Murphy, która też występowała w “8 mili”, więc spytałem ją, jaki jest Eminem i czy taki projekt by go zainteresował. Zapewniała, że jest niezwykle utalentowany.

W 2007 roku powstały nawet szkice koncepcyjne z blond Mad Maxem, Miller i jego ekipa skontaktowali się z Eminemem, jednak w związku z tym, że zdjęcia miały odbyć się w Australii, raper odmówił; nie chciał na długo opuszczać domu. Po latach z podobnego powodu zrezygnował też z roli w Elizjum Neilla Blomkampa.

Z książki dowiedzieć się można też, że o rolę Furiosy starały się Jessica Chastain i Gal Gadot. Z kolei do roli Maxa kandydowali m.in. Michael Fassbender, Armie Hammer i Joel Kinnaman.

Miller aktualnie pracuje nad prequelem poświęconym Furiosie – młodszą wersję bohaterki zagra Anya Taylor-Joy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA