search
REKLAMA
News

Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint spotkają się w programie upamiętniającym serię HARRY POTTER

“Harry Potter” 20 lat temu po raz pierwszy zagościł w kinach.

Łukasz Budnik

16 listopada 2021

REKLAMA

Mija 20 lat od premiery Harry’ego Potter i Kamienia filozoficznego, filmu otwierającego serię o tytułowym czarodzieju. Z tej okazji HBO Max przygotowuje specjalny program, w którym spotkają się twórcy i obsada adaptacji powieści J.K. Rowling.

Produkcja, zatytułowana “Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts”, trafi na platformę 1 stycznia 2022 roku i będzie “magicznym making-ofem stworzonym za pomocą wywiadów i rozmów z obsadą”. W programie zobaczymy m.in. Daniela Radcliffe’a, Emmę Watson i Ruperta Grinta, którzy wcielali się w Harry’ego, Hermionę i Rona, oraz Chrisa Columbusa, reżysera dwóch pierwszych części. Tom Ascheim stojący na czele Warner Bros. Global Kids, Young Adults and Classics stwierdził, że obserwowanie, jak uniwersum Pottera ewoluowało przez lata samo w sobie jest magicznym doświadczeniem. Ascheim dodał, że retrospektywa będzie hołdem dla wszystkich, których życia zostały naznaczone tym kulturowym fenomenem, od obsady i ekipy aż do fanów, którzy wciąż utrzymują ten świat żywym.

Pierwsza zapowiedź z fragmentami programu ma zostać pokazana 28 listopada podczas konkursu “Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses”, w którym także pojawią się członkowie obsady filmów o Potterze (w tym Tom Felton grający Malfoya).

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA