search
REKLAMA
News

Czy powstanie nowy NIEŚMIERTELNY i czy zobaczymy w nim KURGANA?

Weronika Lipińska

28 października 2020

REKLAMA

Pogłoski o reboocie  Nieśmiertelnego (1986) w ostatnich tygodniach przybrały na sile. Wraz z nimi pojawiły się też spekulacje, czy odtwórca roli Kurgana, głównego antagonisty w oryginale, mógłby być zaangażowany w produkcję. Jednak Clancy Brown jasno dał do zrozumienia, że dla niego ta rola to przeszłość.

W kultowym oryginale z 1986 roku, Brown grał Kurgana, głównego antagonistę i finalnego przeciwnika Connora MacLeoda (Christopher Lambert) w walce pomiędzy ostatnimi Nieśmiertelnymi pozostałymi na świecie. Po pokonaniu Kurgana, Connor otrzymuje nagrodę śmiertelności, czyli normalnego życia. Chociaż Lambert wcielił się ponownie w rolę Connora w kilku sequelach, Brown skończył z franczyzą po pierwszym filmie – w finale Kurgan został “zabity na śmierć” przez zdekapitowanie. Jednak ponowne uruchomienie serii ze świeżym spojrzeniem na historię mogłoby dostarczyć możliwości do przywrócenia Kurgana (spekulowano również obsadzenie Dave’a Bautisty w tej roli). Brown mógłby też np. zagrać nową postać w ramach cameo dedykowanego fanom.  Jednak aktor zapytany o zdanie postawił sprawę jasno:

O nie. Moja postać nie żyje, odcięto mu głowę. To już się nie wydarzy. Nie mogę się doczekać nowej wersji, mam nadzieję, że ją zrobią. Chciałbym to zobaczyć, ale nie mam żadnych aspiracji, aby być częścią tej serii… Nie ma powodu, bym wracał. Zrobiłem swoje. Pora, żeby inni dobrze się przy tym bawili.

Czas pokaże, czy realizacja dojdzie do skutku. Projekt utknął na etapie przygotowań już 10 lat temu. Reżyseria przypadła Chadowi Stahelskiemu, reżyserowi serii o Johnie Wicku i choć produkcja nie posunęła się do przodu, to wydaje się on wciąż chętny do realizacji.

Chcielibyście zobaczyć nowym film w świecie Nieśmiertelnego?

REKLAMA