search
REKLAMA
News

Premiera filmu POLOWANIE odwołana. Powodem są strzelaniny w USA

Łukasz Budnik

11 sierpnia 2019

REKLAMA

We wrześniu tego roku do amerykańskich kin miał trafić film pt. Polowanie w reżyserii Craiga Zobela. Produkcja zainspirowana została wydaną w 1924 roku książką “The Most Dangerous Game” autorstwa Richarda Connella, a jej fabuła skupia się na grupie osób na którą dla sportu dosłownie polują elity – oczywiście z zamiarem zabicia. 

Po niedawnych strzelaninach na terenie Stanów Zjednoczonych, wstrzymana została promocja filmu. Nie minęło wiele czasu, aż Universal Pictures całkowicie porzucił plany na wprowadzenie Polowania do kin. Zbiegło się to z tweetami Donalda Trumpa, który stwierdził, że nadchodzący film (tytuł nie padł wprost, ale jest oczywiste, że chodzi właśnie o ten) powstaje po to, żeby wzbudzić chaos, a liberaliści z Hollywood sami tworzą przemoc i próbują zrzucić to na kogoś innego.

 

W oświadczeniu wydanym przez reprezentanta studia Universal czytamy, że choć wcześniej wstrzymano promocję filmu, to po namyśle postanowiono całkowicie go anulować.

Stoimy po stronie filmowców i będziemy kontynuować dystrybucję we współpracy z odważnymi i kreatywnymi twórcami, jak tymi związanymi z tym społecznym thrillerem, ale rozumiemy, że to nie jest najlepszy czas na pokazanie takiego filmu.

Decyzja o anulowaniu została podjęta z jego twórcami. Scenariusz produkcji napisali Nick Cuse i Damon Lindelof (PozostawieniZagubieni). W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Emma Roberts, Justin Hartley, Glenn Howerton, Betty Gilpin i Hilary Swank.

W Polsce premiera filmu miała przypaść na 1 listopada.

https://www.youtube.com/watch?v=x8IifEu67yU

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA