search
REKLAMA
News

Czy HARRY POTTER doczeka się serialowych spin-offów?

Łukasz Budnik

24 stycznia 2021

REKLAMA

W tym roku minie 20 lat od premiery filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, który rozpoczął trwającą do dziś serię filmów. Do tej pory powstało osiem części zakończonej już głównej serii oraz dwie odsłony Fantastycznych zwierząt. Trwa właśnie realizacja trzeciej, o czym było głośno ze względu na zwolnienie Johnny’ego Deppa i zastąpienie go Madsem Mikkelsenem, który od teraz będzie wcielać się w Grindelwalda. Niewykluczone, że już wkrótce zobaczymy jeszcze więcej produkcji osadzonych w tak zwanym Wizarding World.

Kilka dni temu “Variety” poinformowało, że Tom Ascheim, producent ze studia Warner Bros., został wyznaczony do nadzorowania wszelkich projektów związanych ze światem wykreowanym przez J.K. Rowling, w tym parków rozrywki, filmów oraz ewentualnych kolejnych projektów – Ascheim ma się kontaktować z pisarką w razie następnych przedsięwzięć. Producent stwierdził, że czeka na dalsze rozszerzanie świata czarodziejów i wykorzystanie możliwości, jakie daje.

Harry Potter

W sieci od razu pojawiły się spekulacje, że Warner planuje podążyć za strategią Disneya i przygotować serialowe spin-offy kinowych produkcji. Przypomnijmy, że w kolejnych latach mamy zobaczyć seriale osadzone w świecie MCU oraz Gwiezdnych wojen (aktualnie na Disney+ pokazywany jest WandaVision). Świat Harry’ego Pottera z pewnością może być dla producentów studnią bez dna – mogą sięgnąć zarówno do dorosłości Harry’ego jako aurora, jak i do przeszłości, choćby historii założycieli Hogwartu.

Okaże się, jakie wyniki finansowe osiągnie trzecia część Fantastycznych zwierząt – w zeszłym roku kontrowersje wzbudził nie tylko Depp, lecz także sama Rowling, której komentarze na Twitterze wywołały oburzenie wśród społeczności LGBT. 

Chcielibyście zobaczyć więcej produkcji związanych z Harrym Potterem?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA