search
REKLAMA
News

Nie żyje LARRY KING, słynny dziennikarz i osobowość telewizyjna

Łukasz Budnik

23 stycznia 2021

REKLAMA

Zagraniczne media poinformowały, że zmarł Larry King, amerykański dziennikarz, osobowość radiowa i telewizyjna, prezenter i rzecznik prasowy, który w swojej karierze przeprowadził co najmniej 30 tysięcy wywiadów. Miał 87 lat.

King (a właściwie  Lawrence Harvey Zeiger) urodził się w Nowym Jorku 19 listopada 1933 roku. Swój pseudonim przyjął w 1957 roku, gdy podjął pracę w radiu. Od 1978 prowadził nocny talk-show, a od 1985 roku pracował w telewizji CNN, gdzie był gospodarzem programu Larry King Live. Program nadawany był przez 25 lat, a w tym czasie King przeprowadził wywiady z politykami, celebrytami, gwiazdami kina, sportowcami. Później udzielał się również w programie Larry King Now, dostępnym jako usługa VOD, oraz w Politicking with Larry King.

King był także osobowością telewizyjną i gościnnie pojawiał się w filmach oraz serialach (użyczał głosu w Filmie o pszczołach czy serii Shrek, widzieliśmy go też choćby w Breaking Bad oraz American Crime Story). Prowadził także serię edukacyjną i udzielał się w mediach społecznościowych.

Prywatnie był ośmiokrotnie żonaty, zmagał się z problemami zdrowotnymi. Na początku stycznia poinformowano, że był hospitalizowany z powodu zakażenia koronawirusem.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA