search
REKLAMA
News

Czy GLADIATOR 2 zachwyci widzów? Przedstawiciele studia widzieli już fragmenty

“Gladiator 2” zadebiutuje w listopadzie.

Łukasz Budnik

20 lutego 2024

REKLAMA

Na ten rok zaplanowana jest premiera kontynuacji Gladiatora Ridleya Scotta. Główną rolę zagra Paul Mescal, a z projektem są też związani m.in. Pedro Pascal, Denzel Washington i Connie Nielsen, która powtarza rolę z oryginału. W zeszłym roku prace na planie filmu zostały wstrzymane ze względu na strajki, jednak w styczniu udało się je zakończyć.

Na oficjalne materiały z filmu wciąż jeszcze czekamy, w sieci pojawiła się jednak krótka zmianka o tym, jak przedstawiciele studia zareagowali po zapoznaniu się z fragmentami – według “Deadline“, byli zachwyceni.

Pozytywni wypowiadała się też Nielsen:

Na początku nie wiedziałam, czego spodziewać się po historii, ale z perspektywy czasu wydaje się oczywiste, że musieliśmy ją opowiedzieć. To niesamowite – Ridley jak zwykle zebrał wspaniałą obsadę, a w efekcie stworzył wspaniały spektakl od serca. O nim, jak zwykle, można mówić w samych superlatywach.

Nowy film zadebiutuje planowo 22 listopada 2024 roku w dystrybucji Paramount Pictures i Universal Pictures. Historia Gladiatora 2 opowie o Lucjuszu, znanym już z oryginału synu Lucilli (w tej właśnie roli występuje Connie Nielsen) i jednocześnie siostrzeńcu Kommodusa, w którego wcielał się Joaquin Phoenix. Ostatni raz widzieliśmy Lucjusza jako dziecko po tym, jak Maximus zabił Kommodusa i sam umarł od poniesionych wcześniej obrażeń. Akcja sequela ma zostać osadzona 20 lat po tamtych wydarzeniach. W Gladiatorze w Lucjusza wcielił się Spencer Treat Clark.

Oprócz wspominanych już aktorów, w Gladiatorze 2 wystąpili także Fred Hechinger, May Calamawy („Moon Knight”) oraz Joseph Quinn. Scenariusz napisał David Scarpa.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA