search
REKLAMA
News

Kristen Stewart i reszta obsady filmu SPENCER na nowych plakatach promocyjnych

“Spencer” zadebiutuje 5 listopada.

Łukasz Budnik

5 października 2021

REKLAMA

Pablo Larraín, (Jackie), we współpracy ze scenarzystą Stevenem Knightem (Peaky Blinders) stworzył film Spencer, którego główną bohaterką jest księżna Diana. W tytułową rolę wciela się Kristen Stewart. Produkcja zadebiutowała na tegorocznym festiwalu w Wenecji, a do sieci spłynęły wówczas w większości pozytywne recenzje. 

Spencer nie jest klasyczną biografią – przedstawi jedynie kilka dni z życia Diany. Akcja osadzona została a początku lat dziewięćdziesiątych i opowiada o czasie, w którym “Diana zdecydowała że jej małżeństwo z księciem Karolem nie działa i że potrzebuje zejść ze ścieżki, która stawia ją w kolejce do tronu”. Z recenzji wynika, że w Spencer skupiono się na stworzeniu pełnokrwistej postaci, a swojemu zadaniu znakomicie podołała Kristen Stewart. Aktorka nie ucieka się jedynie do naśladowania Diany, lecz tworzy świetną kreację, magnetyczną i delikatną jednocześnie, a jej praca nad akcentem i manieryzmami jest nieskazitelna. O Stewart mówi się już w kontekście przyszłorocznych Oscarów. Aktorka w niedawnym wywiadzie przyznała, że rolę przyjęła jeszcze przed zapoznaniem się ze scenariuszem.

W obsadzie Spencer są jeszcze Timothy Spall, Sally Hawkins, Sean Harris i Jack Farthing, który zagrał księcia Karola. Do sieci trafiły plakaty przedstawiające aktorów w swoich rolach.

 Premiera została zaplanowana na 5 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA