search
REKLAMA
News

KOSMICZNY MECZ 2: fani oburzeni brakiem piersi króliczki Loli

Maria Grzybowska

6 marca 2021

kosmiczny mecz lola
REKLAMA

Kosmiczny mecz z 1996 roku opowiadał o przygodzie Michaela Jordana, który został poproszony przez Królika Bugsa i inne postaci z Looney Tunes o pomoc w wygraniu meczu z przybyszami z kosmosu. Choć film nie zebrał najlepszych recenzji, to zarobił ponad 230 milionów dolarów i zdobył popularność wśród widzów – także w Polsce. Na ten rok planowana jest premiera kontynuacji, w której zobaczymy LeBrona Jamesa. 

Sequel ma tytuł Space Jam: A New Legacy. Poza Jamesem, w filmie zobaczymy Dona Cheadle’a oraz Sonequę Martin-Green. Film wyreżyserował Malcolm D. Lee według scenariusza Ryana Cooglera (twórcy Czarnej Pantery Creeda) oraz Seva Ohaniana. Według doniesień, poza postaciami znanymi z Looney Tunes w filmie mamy też zobaczyć słynnych bohaterów ze studia Warner, między innymi Maskę oraz Pennywise’a.

Kosmiczny mecz

Tymczasem na łamach Entertainment Weekly ukazały się zdjęcia promocyjne pozwalające podejrzeć m.in. jak tym razem będą prezentować się niektóre z ulubionych postaci animowanych, a także komentarz reżysera odnośnie zmian w wyglądzie króliczki Loli, mających na celu uniknięcie seksualizacji tej postaci będącej – bądź co bądź – bohaterką filmu familijnego. Twórcy chcieli skupić się mniej na jej fizycznych atrybutach, a bardziej na sile charakteru bohaterki.

Mamy 2021, to ważne, żeby odzwierciedlać autentyzm silnych, zdolnych postaci kobiecych.

Niektórzy z fanów oryginału wyrazili swoje niezadowolenie. Pośród zawiedzionych brakiem pełnych piersi u kreskówkowej króliczki znalazł się nawet jeden z naszych rodzimych polityków, poseł Konfederacji – Artur Dziambor.

Krytycy deseksualizacji mówią o hipokryzji założenia, że silna i zdolna kobieta nie może mieć jednocześnie dużych piersi, wskazują na wykluczenie kobiet z obfitym biustem i presję poprawności politycznej. W tym poseł Dziambor ubolewa nad utraconą wraz z m.in. piersiami Loli szansą na “zajebiste dzieciństwo” młodego pokolenia na rzecz dyktatury politycznej poprawności. Druga strona dowodzi, że seksualizacja bohaterów w filmach przeznaczonych dla dzieci jest zwyczajnie niewłaściwa i szkodliwa, a w głosach sprzeciwu upatruje niezdrowych ciągot osób dorosłych.

Z piersiami czy też bez, premiera filmu jest zaplanowana na 16 lipca 2021 roku.

REKLAMA