search
REKLAMA
News

CZARNY DZWONNIK Z NOTRE DAME. Suma wszystkich newsów

Szymon Skowroński

24 maja 2018

REKLAMA

Idris Elba ekranizuje i wciela się w Dzwonnika z Notre Dame

Projekt powstaje dla Netfliksa. Elba wyreżyseruje obraz oraz zagra w nim garbatego, jednookiego, kulawego, głuchego, nienawidzącego ludzi dzwonnika Quasimodo, którego postać powołał do życia Wiktor Hugo w swojej powieści Katedra Najświętszej Marii Panny w Paryżu. Film ma być współczesną wersją historii. Proponuję, by katedra została zamieniona na meczet, najświętsza Maria Panna na Berenikę, księżniczkę Judei, a Paryż na… może Wakandę?

John Malkovich jako Hercules Poirot

BBC ekranizuje A.B.C. – powieść Agathy Christie. W słynnego detektywa H.P. wcieli się J.M. Wcześniej detektywa grali m.in. A.F.*, P.U.** i K.B.***. Czekam i mam nadzieję, że nie wyjdzie z tego G.

*Albert Finney

**Peter Ustinov

***Kenneth Branagh

Ryan Reynolds, Michael Bay i Netflix

Panowie współpracują przy dużym przedsięwzięciu zatytułowanym Six Underground. Budżet widowiska ma być najwyższy w historii Netfliksa i wynosić STO PIĘĆDZIESIĄT MILIONÓW ZIELONYCH. Film będzie nakręcony nowoczesną metodą wymyśloną przez Baya: najpierw odbędą się zdjęcia i praca ekipy od efektów specjalnych, która w ramach tych milionów dolarów nakręci wspaniały materiał, a potem scenarzysta dostanie materiał i napisze scenariusz, który posłuży jako drabinka do montażu.

Ciekawostka: TO BĘDZIE POCZĄTEK NOWEGO WIDOWISKOWEGO CYKLU!

Mark Wahlberg opóźniony

The Six Billion Dollar Man (czyżby jakaś moda na szóstki?), thriller science fiction z Mary Markiem przeskoczył z premierą z maja 2019 na lipiec 2020. Powodem były podobno nieporozumienia na linii reżyser – studio. Ostatecznie Damian Szifron opuścił produkcję. Film, jak na razie, powstaje bez reżysera.

Hotel Artemis wygląda na cztery gwiazdki

Niedaleka przyszłość, Los Angeles ogarnięte zamieszkami. Tajemna organizacja prowadzona przez tajemniczą Pielęgniarkę oferuje przestępcom usługi ratunkowo-medyczne.

W obsadzie: Jodie Foster, Jeff Goldblum, Sofia Boutella i Dave Bautista. Reżyseruje: Drew Pearce, uznany scenarzysta Iron Mana 3 i ostatniego Mission: Impossible. Oglądają: ja na pewno. A Wy?

https://www.youtube.com/watch?v=E9QruxQfe08

Proza George’a R.R. Martina znów na ekranie

Tym razem zamiast krwi lać się będą woda i… ogień. W dodatku – animowane. Adaptacja Lodowego Smoka powstaje w Warner Animation Group. Historia opowiada o zwaśnionych królestwach, które walczą ze sobą na smoki ziejące ogniem. Od razu nasuwa mi się tytuł roboczy – Gra w Dwa Ognie. Martin zaangażował się do projektu jako producent wykonawczy. Oznacza to, że jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać na kolejne serialowe odsłony Pieśni Lodu i Ognia. Tak swoją drogą, czy Martin potrafi pisać o czymś innym niż lód i ogień?

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA