search
REKLAMA
News

Cillian Murphy opowiada, jak szybka była realizacja OPPENHEIMERA. “Tempo było szalone”

Murphy wciela się w filmie w tytułową rolę.

Łukasz Budnik

18 lipca 2023

REKLAMA

Już 21 lipca zobaczymy Cillliana Murphy’ego w głównej roli w Oppenheimerze Christophera Nolana. To pierwszy raz, gdy Murphy wciela się w wiodącą postać w filmie brytyjskiego reżysera. Aktor w wywiadzie opowiedział o tym, jak szybko przebiegała realizacja filmu.

Murphy stwierdził:

Nakręciliśmy ten film niewiarygodnie szybko. Zrobiliśmy go w 57 dni. Tempo było szalone. Plany są ogromne, ale wrażenie było takie, jakbyśmy pracowali nad niezależnym filmem. Był tylko Chris, operator – pracowaliśmy z jedną kamerą, chyba że mieliśmy do czynienia z wyjątkowo dużą scenografią – dźwiękowiec i tyle. Nie było monitorów ani nic takiego. To bardzo analogowy filmowiec.

Oppenheimer to najdłuższy film Nolana, trwający 3h. Dla porównania Dunkierka trwała 107 minut, jednak czas jej realizacji był dłuższy niż  w przypadku Oppenheimera – Nolan kręcił tamto widowisko przez 68 dni. Z kolei Tenet, poprzedni film reżysera, był realizowany przez 96 dni.

Murphy i Nolan współpracowali ze sobą już m.in. przy trylogii Mroczny Rycerz oraz Dunkierce.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA