search
REKLAMA
News

CHRISTIAN BALE: “Jeśli ktoś dostaje rolę, to dlatego, że wcześniej odrzucił ją DiCaprio”

Christian Bale udzielił nowego wywiadu magazynowi GQ.

Łukasz Budnik

8 października 2022

bale dicaprio
REKLAMA

Przy okazji zbliżającej się premiery Amsterdamu Christian Bale udziela kolejnych wywiadów. W rozmowie z GQ aktor opowiedział o tym, jaką pozycję ma Leonardo DiCaprio w Hollywood.

Bale przyznał, że wiele z jego ról zostało mu zaproponowanych po tym, jak odrzucił je DiCaprio (który miał np. pierwotnie zagrać w American Psycho). Aktor opowiada:

Do dziś jeśli ktoś dostaje jakąś rolę, to tylko dlatego, że [DiCaprio] wcześniej ją odrzucił. Nie ma znaczenia, co ktoś ci powie ani jak dobre masz relacje z reżyserami. Ludzie, z którymi pracowałem po kilka razy, jemu pierwszemu oferowali role. Kiedyś ktoś powiedział mi to wprost. Więc dzięki, Leo, bo on dosłownie może wybierać, czym chce się zająć. I w porządku, bo jest fenomenalny.

american psycho christian bale

Bale dodał:

Wiecie, jak wdzięczny jestem, że w ogóle dostaję role? Nie mogę robić tego, co on i nie chciałbym być też tak na widoku. On radzi sobie wspaniale. Ale podejrzewam, że każdy w Hollywood w wieku zbliżonym do niego zawdzięcza swoją karierę temu, że on odrzucił jakiś projekt.

Pełny wywiad z Bale’em przeczytacie tutaj.

Amsterdam trafi do kin 14 października. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA