search
REKLAMA
News

SALMA HAYEK ujawnia, że piękną MEKSYKANKĘ w DESPERADO prawie zagrała CAMERON DIAZ zamiast niej

Weronika Lipińska

21 października 2020

REKLAMA

Desperado, amerykańsko-meksykański western z 1995 roku w reżyserii Roberta Rodrigueza był filmem o niemałym znaczeniu kulturowym dla reprezentacji osób pochodzenia latynoskiego w Hollywood. Film ugruntował pozycję Rodrigueza jako jednego z najgorętszych reżyserów filmów akcji w branży, a z Antonio Banderasa i Salmy Hayek zrobił gwiazdy. Ostatnio w wywiadzie dla Elle Hayek ujawniła, że ​​było blisko, żeby rola zmysłowej Meksykanki przypadła sławnej już wtedy koleżance po fachu, Cameron Diaz.

W Desperado Salma Hayek wcieliła się w ponętną Caroline, kobietę, która nieoczekiwanie zostaje uwikłana w napędzanej zemstą podróż głównego bohatera, granego przez Banderasa. Film otworzył drzwi do kariery obojgu aktorów. Jednak niewiele brakowało, żeby zarówno film, jak i kariera Hayek wyglądały zupełnie inaczej. Pomimo, że Rodriguez był zdecydowany obsadzić ją w roli Caroline, studio Columbia Pictures przeforsowało przesłuchanie jej, ponieważ Hayek wciąż jeszcze nie była znana. Aktorka wspomina, że była jedną z wielu Latynosek podczas tego przesłuchania, a studio  było zdeterminowane do obsadzenia dużego nazwiska i optowali za Cameron Diaz argumentując… jej hiszpańsko brzmiącym nazwiskiem.

Pamiętam, że Cameron była wtedy gwiazdą i jej nazwisko brzmiało Diaz, więc uznali, że może być Meksykanką. Była na liście, a ja musiałam brać udział w przesłuchaniu. Mówię wam, studio chciało Cameron Diaz w roli Meksykanki.

Pomimo incydentu z Cameron Diaz Hayek powiedziała, że samo dostanie się na przesłuchanie było dużym postępem w Hollywood w tamtych czasach. Dzisiaj Desperado jest już kultowym klasykiem, a Salma Hayek ikoną.

Wyobrażacie sobie kogoś innego w roli Caroline u boku Banderasa?

 

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA