search
REKLAMA
News

CHŁOPI zgłoszeni do walki o Oscary w najważniejszych kategoriach. Nominacje poznamy w styczniu

“Chłopów” obejrzało w Polsce 1,5 mln widzów.

Łukasz Budnik

8 grudnia 2023

REKLAMA

NEXT FILM, polski dystrybutor filmu Chłopi, informuje: Sony Pictures Classics, dystrybutor filmu w Stanach Zjednoczonych, zgłosił Chłopów do wszystkich kategorii nagród Akademii Filmowej, najważniejsze z nich to: Najlepszy Film, Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Film Animowany, Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Najlepsza Muzyka Filmowa (Łukasz L.U.C Rostkowski) i Najlepsza Piosenka Oryginalna („Koniec Lata”).  

 Najnowszy film twórców Twojego Vincenta obejrzało w Polsce już ponad 1.5 mln widzów i jest to najlepszy wynik polskiego filmu od 4 lat. Obecnie „Chłopi” wchodzą do dystrybucji w innych państwach m.in. w Wielkiej Brytanii i Irlandii od 8 grudnia.nRównież w tym dniu rozpoczynają się pokazy filmu w Nowym Jorku i Los Angeles, które potrwają do 14 grudnia. Na pokazy zostaną zaproszeni członkowie Akademii Filmowej, jak i wpływowi krytycy.  Chłopi już teraz są wymieniani przez najważniejsze zagraniczne redakcje wśród tytułów z największą szansą na nominację w kategorii pełnometrażowej animacji.

Producent Sean Bobbitt stwierdził:

Film „Chłopi” to projekt łączący różne dziedziny sztuki. Literatura, malarstwo, muzyka tworzą spójną całość, która zanurza widza w świecie głębokich emocji. 2024 rok to setna rocznica przyznania Władysławowi Reymontowi nagrody Nobla za powieść „Chłopi”. Cieszymy się, że właśnie teraz, w zbliżającą się rocznicę, możemy przedstawić światu tą porywającą historię i powalczyć o Oscary we wszystkich kategoriach.

23 stycznia 2024 roku zostaną ogłoszone oficjalne nominacje do Oscarów, gala przyznania nagród odbędzie się 10 marca. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA