search
REKLAMA
News

CHIP I DALE powracają w zwiastunie filmu pełnometrażowego

Chip i Dale powrócą 20 maja.

Łukasz Budnik

15 lutego 2022

chip dale główne
REKLAMA

Od kilku lat mówiło się o filmowej wersji Chipa i Dale’a: Brygady RR, animowanego serialu emitowanego w latach 1989-1990 i opowiadającego o perypetiach tytułowych wiewiórek oraz ich kompanów, którzy wspólnie rozwiązują kryminalne sprawy. W 2020 roku poinformowano o rozpoczęciu prac nad filmem, a dziś do sieci trafił jego pierwszy zwiastun.

Nowa wersja to połączenie filmu aktorskiego, animacji i CGI. Jak zapowiadali twórcy, opowieść nie jest klasyczną opowieścią detektywistyczną – zamiast tego ma być “świadoma siebie”. Reżyserem filmu jest Akiva Schaffer, członek komediowej grupy The Lonely Island, odpowiedzialnej m.in. za Popstar: Never Stop Never StoppingAutorami scenariusza są z kolei Dan Gregor i Doug Mand, którzy pracowali przy Jak poznałem waszą matkę.  Tytułowe grają John Mulaney i Andy Samberg, a oprócz nich usłyszymy m.in. Setha Rogena, Erica Banę i Willa Arnetta. Film Chip ‘n Dale: Rescue Rangers jest przeznaczony na platformę Disney+. Premierę zaplanowano na 20 maja. 

chip dale plakat

Brygada RR doczekała się 65 odcinków podzielonych na trzy serie i zyskała niemałe grono fanów. W Polsce emitowana była w paśmie wieczorynkowym. Na podstawie serialu stworzono także popularne gry przeznaczone na platformę Nintendo Entertainment System.

Czekacie na filmową wersję Brygady RR?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA