search
REKLAMA
News

SPIDER-MAN: BEZ DROGI DO DOMU trzecim filmem wszech czasów w USA. “Avatar” zepchnięty z podium

“Spider-Man: Bez drogi do domu” pokonał “Avatara” w 60 dni.

Łukasz Budnik

15 lutego 2022

spider man miliard
REKLAMA

“Deadline” poinformowało, że Spider-Man: Bez drogi do domu odniósł kolejny wielki sukces – zepchnął Avatara z trzeciego miejsca w amerykańskim rankingu najbardziej dochodowych filmów wszech czasów.

Filmowi z Tomem Hollandem sztuka ta udała się w 60 dni. Po weekendzie widowisko Jona Wattsa zarobiło dodatkowe 1,6 miliona dolarów i przebiło wynik filmu Camerona (760,5 miliona dolarów), zarabiając łącznie 760,9 miliona. Avatar, aby dotrzeć do takiego wyniku, potrzebował 9 miesięcy oraz wznowienia w 2010 roku. Spider-Manowi: Bez drogi do domu nie uda się jednak przebić pierwszego i drugiego miejsca na liście najlepiej zarabiających filmów w USA, zajmowanego kolejno przez Przebudzenie Mocy (936,6 mln) oraz Avengers: Koniec gry (858,3 mln).

spider man holland

W rankingu wszech czasów uwzględniającym zarobki z całego świata Avatar wciąż jest numerem 1, mając na koncie 2,84 miliarda dolarów. Znajdujący się za nim film Avengers: Koniec gry ma 2,79 miliarda. Bez drogi do domu na tej liście zajmuje szóste miejsce, mając teraz na koncie 1,8 miliarda dolarów – żaden film nie zarobił więcej od początku pandemii.

Zarobki Spider-Mana: Bez drogi do domu poszły w parze ze świetnym przyjęciem ze strony widzów i krytyków. Okaże się, czy filmowi zagrozi Avatar 2, który w tym roku – dokładnie 16 grudnia – ma wreszcie trafić do kin. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA