search
REKLAMA
News

Chiara Mastroianni i Catherine Deneuve w filmie o Marcello Mastroiannim. Premiera w Cannes

“Marcello Mio” oddaje hołd gwieździe kina w 100. rocznicę jego urodzin.

Łukasz Budnik

15 maja 2024

REKLAMA

Podczas rozpoczętej wczoraj 77. edycji festiwalu w Cannes odbędzie się światowa premiera filmu “Marcello Mio”, który oddaje hołd gwieździe kina w 100. rocznicę jego urodzin. W rolach głównych występują Chiara Mastroianni, Catherine Deneuve, Fabrice Luchini, Melvil Poupaud, Benjamin Biolay i Nicole Garcia. Zobaczcie zwiastun.

W opisie czytamy:

Chiara jest aktorką, córką Marcello Mastroianniego i Catherine Deneuve. Pewnego lata, gdy jej świat pogrąża się w chaosie, postanawia zacząć żyć jak jej ojciec. Ubiera się jak on, mówi jak on, oddycha jak on, tak przekonująco, że ludzie wokół zaczynają w to wierzyć i nazywają ją “Marcello”.

“Marcello Mio” to kolejny film, przy którym współpracowali Christophe Honoré i Chiara Mastroianni. Za rolę w “Pokoju 212” tego reżysera, Mastroianni otrzymała nagrodę na festiwalu w Cannes. “Marcello Mio” to piąty film Christophe’a Honoré’a, który znalazł się w selekcji tego prestiżowego festiwalu i trzeci w Konkursie Głównym, po “Piosenkach o miłości” i “Sorry Angel”.

“Osiem i pół”, “Słodkie życie”, “Ginger i Fred” Federico Felliniego, “Noc” Michelangelo Antonioniego czy “Obcy” Luchino Viscontiego to tylko kilka z filmów z udziałem Marcello Mastroianniego, które zapisały się w historii kina. “Marcello Mio” wraca do jego ikonicznych ról, przypomina najważniejsze momenty z życia i kariery, poprzez postać graną przez Chiarę Mastroianni. Filmowy Marcello wyrusza m.in. do Rzymu, gdzie ponownie odwiedza miejsca znane z filmografii Mastroianniego, łącznie z Fontanną di Trevi, by tam przeżyć niezapomniane chwile znane ze “Słodkiego życia” Felliniego.

Światowa premiera “Marcello Mio” odbędzie się w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes. Już wkrótce film będzie można oglądać także w polskich kinach, dzięki dystrybutorowi Galapagos Films.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA