search
REKLAMA
News

CHADWICK BOSEMAN przekazał SIENNIE MILLER część swojej gaży podczas pracy nad jednym z filmów. “To się nie zdarza”

Łukasz Budnik

29 września 2020

REKLAMA

Najnowszy numer magazynu Empire w całości poświęcony jest pamięci Chadwicka Bosemana, który w zeszłym miesiącu zmarł po czteroletniej walce z rakiem. Jedną z osób które wypowiadają się na łamach magazynu jest Sienna Miller. Aktorka pracowała z Bosemanem przy okazji filmu 21 mostów, produkowanego przez braci Russo i samego Bosemana. Miller opowiedziała o pięknym geście aktora.

Miller wspomina, że podczas negocjacji swojej gaży zaproponowała sumę, na którą studio nie chciało przystać. Aktorka wahała się wówczas czy wracać do pracy (ze względu na nieodpowiedni czas i powrót jej córki do szkoły), stwierdziła więc, że zgodzi się na udział w filmie jeśli zostanie wynagrodzona w odpowiedni i godziwy sposób. Boseman stwierdził wówczas, że odstąpi jej część swojej gaży, aby “dostała tyle na ile zasługuje i ile jest warta”.

Miller dodała:

To była najbardziej niesamowita rzecz, jaka mi się przytrafiła. Takie rzeczy się zdarzają. (…) Trudno wyobrazić sobie innego mężczyznę w Hollywood, który zachowałby się tak łaskawie i z szacunkiem. Po czasie powiedziałam o tym zaprzyjaźnionym aktorom. Wszyscy cicho udali się do domów, pewnie żeby przemyśleć kilka spraw.

Boseman – fan dorobku aktorskiego Miller – sam zabiegał o to, żeby aktorka wystąpiła w filmie. Jej postać początkowo miała być mężczyzną, po konsultacji z reżyserem udało się jednak ją przepisać.

21 mostów okazało się – niestety – jednym z ostatnich filmów w dorobku Bosemana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA