search
REKLAMA
News

CANDYMAN. Zwiastun nowej odsłony słynnego horroru

Łukasz Budnik

27 lutego 2020

candyman 2020
REKLAMA

Do sieci trafił pierwszy zwiastun Candymana, duchowego następcy klasyka z 1992 roku. Producentem oraz scenarzystą nowej wersji jest Jordan Peele, twórca Uciekaj! oraz To my, jednych z najlepiej przyjętych filmów grozy ostatnich lat. Reżyseruje Nia DaCosta (Little Woods).

Oryginał powstał na motywach opowiadania Zakazany autorstwa Clive’a Bakera i opowiadał o kobiecie, która miała napisać doktorat o miejskich legendach – jednym z nich była ta o Candymanie, upiorem z hakiem zamiast dłoni, nawiedzającym jedną z najniebezpieczniejszych dzielnic Chicago (w nowym filmie akcja też będzie rozgrywać się w tym mieście, lecz na osiedlu dla kasy wyższej). Zrealizowano dwa sequele tego horroru, ale nie powtórzyły one sukcesu poprzednika.

W obsadzie filmu znaleźli się Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman), Teyonah Parris (Gdyby ulica Beale umiała mówić), Nathan Stewart-Jarrett (Misfits) oraz Colman Domingo (Euforia). Do roli Candymana powraca Tony Todd. Premiera amerykańska została zaplanowana na 12 czerwca.

Jak podoba wam się zwiastun?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA