search
REKLAMA
News

BRYAN CRANSTON komentuje spekulacje odnośnie powrotu Waltera z BREAKING BAD

Weronika Lipińska

1 września 2020

breaking bad walter white jesse pinkman bryan cranston aaron paul
REKLAMA

Choć zdawałoby się, że finał serialu Breaking Bad na dobre zamknął historię Waltera White’a aka Heisenberga, to jednak twórcy dowiedli, że są w stanie wyczarować niejedną świetną opowieść w oparciu o wydarzenia i bohaterów serialu. Przy niedawnym pojawieniu się Waltera we flashbacku w filmie El Camino kontynuującym historię Jessego (Aaron Paul) i biorąc pod uwagę, że spin-off Zadzwoń do Saula zbliża się do początkowych wydarzeń Breaking Bad, fani zastanawiają się, czy scenarzyści nie znaleźli przypadkiem sposobu na powrót Waltera. 

Choć fani na całym świecie marzą o ponownym zobaczeniu Waltera, sam Bryan Cranston przyznaje, że jego zdaniem poprowadzenie postaci było bliskie ideału i wracanie do niej mogłoby zepsuć dzieło kompletne. Oto, jak aktor komentuje sprawę:

Byłem usatysfakcjonowany finałem Breaking Bad. Uważałem go za idealne zakończenie. Wiem, że jestem stronniczy, ale nie przypominam sobie, żebym widział zakończenie serialu, które byłoby tak dobrze skonstruowane, satysfakcjonujące i słuszne. Wszystko zdawało się pasować nadzwyczajnie dobrze. (…) Mówią, że „mniej znaczy więcej” i pod wieloma względami jest to prawda. Chcemy pozostawić publiczność z niedosytem. (…) Nie należy dawać im więcej, niż chcą.

Breaking Bad to komediodramat kryminalny opowiadający o wypalonym nauczycielu chemii, u którego zostaje zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc. Walter, zdając sobie sprawę, że z pensji nauczycielskiej w żaden sposób nie zabezpieczy przyszłości żony i syna, postanawia zająć się produkcją i sprzedażą metamfetaminy. Współpracuje przy tym ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem, który okazuje się mieć dojścia do półświatka.

Serial liczy 5 sezonów emitowanych od 2008 do 2013 roku. Znakomicie napisany i zrealizowany okazał się ewenementem na skalę światową i zdobył liczne wyróżnienia, m.in. aż 16 nagród Emmy, natomiast bohater Cranstona wpisał się poczet postaci kultowych. Spin-off Zadzwoń do Saula to serial opowiadający historię jednej z drugoplanowych postaci Breaking Bad, adwokata Saula Goodmana. Skupia się na wydarzeniach z czasów, zanim ten wplątał się w relację z Walterem i Jessem.

Chcielibyście zobaczyć powrót Waltera?

REKLAMA