search
REKLAMA
News

BRYAN CRANSTON komentuje spekulacje odnośnie powrotu Waltera z BREAKING BAD

Weronika Lipińska

1 września 2020

REKLAMA

Choć zdawałoby się, że finał serialu Breaking Bad na dobre zamknął historię Waltera White’a aka Heisenberga, to jednak twórcy dowiedli, że są w stanie wyczarować niejedną świetną opowieść w oparciu o wydarzenia i bohaterów serialu. Przy niedawnym pojawieniu się Waltera we flashbacku w filmie El Camino kontynuującym historię Jessego (Aaron Paul) i biorąc pod uwagę, że spin-off Zadzwoń do Saula zbliża się do początkowych wydarzeń Breaking Bad, fani zastanawiają się, czy scenarzyści nie znaleźli przypadkiem sposobu na powrót Waltera. 

Choć fani na całym świecie marzą o ponownym zobaczeniu Waltera, sam Bryan Cranston przyznaje, że jego zdaniem poprowadzenie postaci było bliskie ideału i wracanie do niej mogłoby zepsuć dzieło kompletne. Oto, jak aktor komentuje sprawę:

Byłem usatysfakcjonowany finałem Breaking Bad. Uważałem go za idealne zakończenie. Wiem, że jestem stronniczy, ale nie przypominam sobie, żebym widział zakończenie serialu, które byłoby tak dobrze skonstruowane, satysfakcjonujące i słuszne. Wszystko zdawało się pasować nadzwyczajnie dobrze. (…) Mówią, że „mniej znaczy więcej” i pod wieloma względami jest to prawda. Chcemy pozostawić publiczność z niedosytem. (…) Nie należy dawać im więcej, niż chcą.

Breaking Bad to komediodramat kryminalny opowiadający o wypalonym nauczycielu chemii, u którego zostaje zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc. Walter, zdając sobie sprawę, że z pensji nauczycielskiej w żaden sposób nie zabezpieczy przyszłości żony i syna, postanawia zająć się produkcją i sprzedażą metamfetaminy. Współpracuje przy tym ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem, który okazuje się mieć dojścia do półświatka.

Serial liczy 5 sezonów emitowanych od 2008 do 2013 roku. Znakomicie napisany i zrealizowany okazał się ewenementem na skalę światową i zdobył liczne wyróżnienia, m.in. aż 16 nagród Emmy, natomiast bohater Cranstona wpisał się poczet postaci kultowych. Spin-off Zadzwoń do Saula to serial opowiadający historię jednej z drugoplanowych postaci Breaking Bad, adwokata Saula Goodmana. Skupia się na wydarzeniach z czasów, zanim ten wplątał się w relację z Walterem i Jessem.

Chcielibyście zobaczyć powrót Waltera?

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA