search
REKLAMA
News

Bohaterowie filmu WIKING na kolejnym plakacie nadchodzącego widowiska

“Wiking” zadebiutuje 22 kwietnia.

Łukasz Budnik

29 marca 2022

northman plakat 1
REKLAMA

Zbliża się premiera Wikinga Roberta Eggersa, do której scenariusz twórca napisał wraz z islandzkim poetą i pisarzem, Sjónem. W obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson oraz Björk. 

Akcja filmu została osadzona na Islandii z przełomu IX i X wieku. Fabuła skupia się na historii księcia Amletha (Skarsgård), który chce pomścić swojego ojca, króla Horvendilla (Hawke). Amleth w młodości był świadkiem śmierci króla, który został zabity przez własnego brata, Fjölnira. To wtedy książę poprzysiągł sobie, że zemści się i pomoże swojej matce, królowej Gudrun (Kidman).

Do sieci trafił kolejny plakat filmu, na którym widzimy kilkoro z głównych bohaterów widowiska.

northman plakat

Aktorzy w wywiadach podkreślali, jak trudna była realizacja filmu. Skarsgård mówił o tym, że dni zdjęciowe na planie Wikinga były długie i trudne, a samo doświadczenie nazwał “uniżającym” i stwierdził, że film Eggersa był dla niego najtrudniejszym zawodowym wyzwaniem, tak fizycznie, jak psychicznie. Aktor zaznaczył jednak, że dało mu ono też najwięcej satysfakcji.

Widowisko zadebiutuje w Polsce 22 kwietnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA