search
REKLAMA
News

BLONDE z Aną de Armas w roli Marilyn Monroe z najwyższą kategorią wiekową

“Blonde” trafi na Netflixa.

Łukasz Budnik

25 marca 2022

Blonde ana de armas
REKLAMA

Jedną z premier Netflixa zapowiedzianych na ten rok jest Blonde, nowy film Andrew Dominika (Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda) opowiadający o losach Marilyn Monroe i oparty na powieści autorstwa Joyce Carol Oates (sama autorka utrzymuje, że nie należy jej dzieła traktować jako biografii). W słynną gwiazdę wciela się Ana de Armas. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale dowiedzieliśmy się, że film otrzymał od  Motion Pictures Association kategorię NC-17.

Kategoria (nadana ze względu na treści seksualne) oznacza, że film mogą zobaczyć wyłącznie osoby powyżej 17 roku życia (w przypadku filmu z kategorią R osoby poniżej 17 lat mogą obejrzeć go z opiekunem). Zazwyczaj produkcje, które otrzymują kategorię NC-17, są przemontowywane aby w kinie mogło je zobaczyć jak najwięcej osób, jednak nie stanie się tak w przypadku Blonde, jako że film trafi na Netfliksa. Tak o swoim dziele mówił Andrew Dominik:

To film o Marilyn Monroe tworzony z myślą o kategorii NC-17. To właśnie chcemy, prawda? Obejrzeć jej historię w takiej wersji. To wymagający film. Jeśli widzom się nie spodoba, to ich problem. Nie chcemy się przypodobać.

ana de armas marilyn monroe 1

Dominik przyznał jeszcze, że jest wdzięczny Netflixowi za to, że przystał na to, by film był przeznaczony wyłącznie dla dorosłych. Blonde była w przygotowaniu od lat, a pierwotnie miały ją zagrać kolejno Naomi Watts i Jessica Chastain. Ostatecznie obsadzono jednak Anę De Armas, która o swojej roli mówiła:

Byłam tylko na jednym przesłuchaniu do roli Marilyn i Andrew już wtedy mnie wybrał. (…) Wiedziałam, że mogę to zrobić. Zagranie Marilyn było przełomowe – Kubanka, która wciela się w Marilyn Monroe… Bardzo tego chciałam. Widzimy jej słynne zdjęcia, na których się uśmiecha, ale to tylko skrawek tego, przez co przechodziła w tamtym czasie.

Poza de Armas, w filmie występują Adrian Brody, Bobby Cannavale i Julianne Nicholson. Zdjęcia zakończyły się już w 2019 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA