search
REKLAMA
News

Do sieci trafiły pierwsze opinie o filmie MORBIUS. “Tak zły, jak się spodziewaliście”

“Morbius” zadebiutuje 1 kwietnia.

Łukasz Budnik

25 marca 2022

morbius leto
REKLAMA

Już wkrótce w kinach zadebiutuje Morbius, adaptacja komiksu Marvela, w której Jared Leto wciela się w naukowca cierpiącego na rzadką chorobę krwi. Podczas nieudanych prób uleczenia się, Morbius nabywa wampiryczne cechy i umiejętności. Do sieci trafiły pierwsze opinie na temat filmu – nie nastrajają one pozytywnie. 

Morbius będzie kolejną odsłoną tworzonego przez Sony uniwersum opartego na postaciach ze świata Spider-Mana – pierwszą z nich był Venom z Tomem Hardym. Oprócz Leto w filmie występują między innymi Adria Arjona, Matt Smith oraz Jared Harris.

W udostępnionych po pierwszych pokazach tweetach wprost pojawiają się stwierdzenia, że Morbius jest “tak zły, jak się spodziewaliśmy”. Fabuła filmu ma kojarzyć się z produkcjami z początku XXI wieku, a nie pomaga jej CGI fatalnej jakości. Krytykowany jest sposób opowiadania historii, budowa postaci oraz montaż – widzowie zauważają, że w Morbiusa wyraźnie mocno ingerowało studio, które nie miało zresztą wizji na to, co właściwie chcą opowiedzieć. Osobne uwagi kierowane są w stronę scen po napisach, które są ponoć wprost żenujące (“jedne z najgorszych, jakie widzieliście”). W jednej z opinii wyrażono dezorientację związaną z tym, w jakim kierunku chce iść Sony ze swoim uniwersum. Nie zabrakło wzmianek o aktorach – w postach czytamy, że postać Leto jest fatalnie napisana, ale aktor sprawdza się w swojej roli całkiem nieźle, zaś najbardziej błyszczy Matt Smith, który załapał konwencję i dobrze bawił się na planie. Morbius to gorsza rozrywka niż Venom. 

Poniżej kilka tweetów:

Film trafi na ekrany 1 kwietnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA