search
REKLAMA
News

Bill Skarsgård z główną rolą w nowej wersji KRUKA. Za kamerą twórca aktorskiego “Ghost in the Shell”

Bill Skarsgård znany jest między innymi z cenionej kreacji Pennywise’a w dylogii To.

Łukasz Budnik

2 kwietnia 2022

skarsgard kruk
REKLAMA

Kruk z 1994 roku to ekranizacja komiksu Jamesa O’Barra. Opowiada o Eriku Dravenie, który powstaje z grobu rok po tym, jak on i jego narzeczona padli ofiarą gangu. Po zmartwychwstaniu Eric prowadzony jest przez władcę zmarłych – kruka. Jak powszechnie wiadomo, z realizacją Kruka wiąże się tragiczna sytuacja – grający rolę Erica Brandon Lee został przypadkiem zastrzelony podczas kręcenia jednej ze scen. 

Po latach Sony Pictures zamierzało zrealizować nową adaptację komiksu O’Barra, do której przymierzano wielu aktorów (m.in. Mark Wahlberg, James McAvoy, Bradley Cooper, Luke Evans i Tom Hiddleston). Jedną z opcji był też Jason Momoa, który miał zagrać Dravena w filmie reżyserowanym przez Colina Hardy’ego. Do realizacji ostatecznie nie doszło, jednak wygląda na to, że ostatecznie doczekamy się nowej wersji filmu.

Jak poinformowało “The Hollywood Reporter”, kontrakt na zagranie roli Erika Dravena podpisał Bill Skarsgård. Aktor znany jest między innymi z cenionej kreacji Pennywise’a w dylogii To na podstawie powieści Stephena Kinga. Scenariusz nowej wersji przygotuje Zach Baylin, który ma też na koncie tekst do King Richard: Zwycięskiej rodziny z oscarową rolą Willa Smitha. Reżyserią zajmie się z kolei Rupert Sanders, który stanął do tej pory za kamerą dwóch filmów pełnometrażowych – Królewny Śnieżki i Łowcy oraz aktorskiej wersji Ghost in the Shell, która swego czasu wzbudziła kontrowersje obsadzeniem Scarlett Johansson.

Severance

Na ten moment nie podano informacji na temat daty premiery nadchodzącego Kruka. Do tej pory w serii pojawiły się cztery filmy (ostatni w 2005 roku) i serial telewizyjny. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA