search
REKLAMA
News

BEN AFFLECK wyreżyseruje film o realizacji CHINATOWN Romana Polańskiego

Łukasz Budnik

8 sierpnia 2020

REKLAMA

Zagraniczne media poinformowały, że po kilkuletniej przerwie Ben Affleck powróci za kamerę i wyreżyseruje film The Big Goodbye, który opowie o realizacji klasycznego dzieła Romana Polańskiego – Chinatown. Affleck napisze także scenariusz filmu. Projekt powstanie dla studia Paramount.

The Big Goodbye oparte zostanie na książce Sama Wassona, zatytułowanej “The Big Goodbye: Chinatown and the Last Years of Hollywood”, do której prawa zakupił showrunner programu Saturday Night Live, Lorne Michaels. Historia opisana przez Wassona opowiada o realizacji Chinatown i wydarzeniach, które zakończyły się zdobyciem Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.

Nie wiadomo jeszcze, kto zagra w filmie. Przypomnijmy, że w Chinatown w główne role wcielili się Jack Nicholson i Faye Dunaway. Czekamy na informacje, kto odegra aktorów w projekcie Afflecka. Okaże się też, kto zagra samego Polańskiego – w Pewnego razu… w Hollywood Quentina Tarantino epizodycznie w tej roli pojawił się Rafał Zawierucha.

Ostatnim filmem Afflecka jest Nocne życie z 2016, które jednak okazało się porażką finansową i artystyczną. Wcześniej aktor stał za kamerą Operacji Argo (Oscar dla najlepszego filmu), Miasta złodziei oraz Gdzie jesteś, Amando?.

Zainteresował was nowy projekt Afflecka?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA