search
REKLAMA
News

Będą dokrętki do DIUNY. Obsada widowiska science fiction wkrótce wróci na plan

Łukasz Budnik

18 czerwca 2020

REKLAMA

Jak poinformowało “Deadline”, obsada Diuny, zaplanowanego na 18 grudnia 2020 roku widowiska w reżyserii Denisa Villeneuve’a, już wkrótce wróci na plan w Budapeszcie aby nagrać dodatkowe sceny. 

Redaktor “Deadline” nie przewiduje,  że dokrętki wpłyną jakkolwiek na ustaloną datę premiery – przy projekcie tej skali nakręcenie dodatkowego materiału nie jest niczym nadzwyczajnym. Główne zdjęcia do Diuny zakończyły się w lipcu tamtego roku. Ekipa pracowała nie tylko na Węgrzech, lecz także w Jordanii i Norwegii. Realizacja dodatkowego materiału ma odbyć się z uwzględnieniem dodatkowych zabezpieczeń przeciwko koronawirusowi.

Wieść o dokrętkach potwierdził Oscar Isaac, który wciela się w księcia Leta I Atrydę.

Będziemy kręcić dodatkowe sceny w połowie sierpnia, z tego co wiem, w Budapeszcie. Widziałem już fragmenty i wygląda to niesamowicie. Denis to prawdziwy artysta, a zobaczenie całości będzie ekscytujące. To trochę dzikie, że robimy dokrętki kilka miesięcy przed premierą, ale z “Gwiezdnymi wojnami” było to samo.

Scenariusz filmu powstał na bazie powieści Franka Herberta. Najważniejszą planetą w stworzonym przez niego świecie jest Arrakis, znana też jako tytułowa Diuna. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią. Na skutek zdrady trafiają do koczowniczych wojowników – Fremenów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA