search
REKLAMA
News

BATMAN z kolejnym serialem animowanym. Zaangażowani są Bruce Timm, J.J. Abrams i Matt Reeves

Łukasz Budnik

19 maja 2021

REKLAMA

Ciekawa wiadomość dla wszystkich, którzy cenią sobie serial Batman: The Animated Series. “The Hollywood Reporter” poinformowało, że jego autor – Bruce Timm – połączy siły z J.J. Abramsem i Mattem Reevesem, aby stworzyć nowy serial animowany zamówiony przez HBO Max i Cartoon Network. 

Produkcja zatytułowana Batman: Caped Crusader ma być świeżym spojrzeniem na mitologię Batmana. Reeves (który jest też reżyserem The Batman) i Abrams we wspólnym oświadczeniu przekazali:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani perspektywą wspólnej pracy, aby opowiedzieć kolejne historie z Gotham City. Serial będzie ekscytujący, kinowej jakości i przywołujący korzenie noir Batmana, a jednocześnie zgłębiający psychologię tych ikonicznych postaci. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim ze światem.

Obaj twórcy pracowali wspólnie przy Felicity oraz 10 Cloverfield Lane.

Sam Register, stojący na czele Warner Bros. Animation, powiedział z kolei:

Batman: The Animated Series było arcydziełem, które ukształtowało to, w jaki sposób pokolenia fanów widzą te postaci. W tym duchu zaprosiliśmy do współpracy niesamowitych autorów, jakimi są J.J., Matt i Bruce – każdy wnoszący własne zrozumienie tego bohatera – aby stworzyć nowy serial, który będzie kontynuować to przełomowe dziedzictwo.

Z zapowiedzi serialu wynika, że wykorzysta się w nim najnowsze techniki animacji i technologie, aby na nowo pokazać Batmana i galerię jego złoczyńców za pomocą złożonej fabuły, skomplikowanych bohaterów i emocjonujących sekwencji akcji. Poniżej teaserowy plakat:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA