search
REKLAMA
News

Riddler z THE BATMAN na nowej grafice promocyjnej. Fani komentują podobieństwo do ZODIAKA

Łukasz Budnik

19 maja 2021

batman riddler
REKLAMA

Na 4 marca 2022 roku zaplanowana jest premiera The Batman Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Po raz pierwszy jego filmowy wizerunek zobaczyliśmy w zwiastunie, który zadebiutował w sierpniu zeszłego roku. Tymczasem do sieci wyciekły nowe grafiki promocyjne z filmu, na których możemy się dokładniej przypatrzeć Riddlerowi.

Na Twitterze od razu rozgorzały dyskusje na temat tego, jak wyraźnie tworząc postać Riddlera twórcy filmu zainspirowali się wizerunkiem Zodiaka, słynnego mordercy, który nigdy nie został złapany (o żmudnym śledztwie mającym na celu odnalezienie zabójcy opowiedział m.in. David Fincher w Zodiaku). Zaznaczają przy tym, że to dobry znak, a Riddler w interpretacji Dano ma szansę stać się jednym z najlepszych złoczyńców w filmie opartym na komiksie. Komentowane jest też odejście od klasycznego stroju postaci – również w pozytywnym tonie, jako powiew świeżości. Poniżej wybrane tweety wraz z ilustracją:

 

 

riddler 1

Poniżej jeszcze pełna grafika, która trafiła do sieci:

the batman grafiki

W obsadzie są jeszcze Zoë Kravitz, Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard i Andy Serkis.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA