search
REKLAMA
News

B.J. Novak opowiada, jak według niego należałoby podejść do restartu THE OFFICE

B.J. Novak wcielał się w “The Office” w Ryana i była jednym ze scenarzystów.

Łukasz Budnik

4 sierpnia 2022

REKLAMA

Amerykańskie Biuro (oryg. The Office) zakończyło się już niemal dekadę temu, ale wciąż pozostaje bardzo popularnym serialem i cieszy się sympatią fanów. Od lat poruszana jest kwestia ewentualnego powrotu do tego formatu, czy to w formie rebootu, czy kontynuacji. Ostatnio spytany został o to B.J. Novak, który wcielał się w Biurze Ryana i był autorem scenariuszy do części odcinków.

Novak podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak należałoby podejść do ewentualnego restartu Biura:

Wiem, że to w pełni decyzja [twórcy] Grega Danielsa. To on odpowiada za “Biuro”, prawnie, duchowo, twórczo. Z pewnością nie udałoby się już zebrać wszystkich razem – to bardziej kwestia tego, czy dałoby się wydobyć z tego formatu jeszcze coś kreatywnego. To powinna być decyzja artystyczna, nie finansowa. Martwię się, że jest duża presja, by jak najwięcej zarobić na tym formacie za pomocą spin-offu, rebootu czy czegokolwiek. “Biuro” powstało z zupełnie przeciwnych powodów. Dla nas, scenarzystów, to było niczym głupia decyzja, by stworzyć fałszywy dokument bez gwiazd, muzyki, kolorów, widowni i opowiadający o firmie z papierem. W dodatku wszyscy nienawidzili nas za próbę remake’u brytyjskiej wersji.

Biuro wystartowało w 2005 roku i doczekało się dziewięciu sezonów. W siedmiu z nich postacią wiodącą był Michael Scott grany przez Steve’a Carrella, a poza nim i Novakiem oglądaliśmy m.in. Johna Krasinskiego, Rainna Wilsona, Jennę Fischer, Angelę Kinsey czy Eda Helmsa. Serial dobiegł końca w 2013 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA