search
REKLAMA
News

ASTERIX z serialem animowanym na Netfliksie. Za sterami twórca filmu MISJA KLEOPATRA

Łukasz Budnik

3 marca 2021

REKLAMA

Na Netfliksie można aktualnie oglądać pierwsze odcinki animowanego serialu Kajko i Kokosz, tymczasem zagraniczne media poinformowały, że w przygotowaniu jest produkcja – także przeznaczona na Netfliksa – opowiadająca o innych popularnych postaciach z kart komiksów – Asteriksie i Obeliksie. 

Showrunnerem serialu i osobą odpowiedzialną za scenariusz będzie Alain Chabat, który jest już doskonale znany fanom Asteriksa – to on napisał i wyreżyserował film Asterix i Obelix: Misja Kleopatra z 2002 roku, który uznawany jest powszechnie za najlepszy aktorski film o przygodach tych postaci, a w Polsce osiągnął kultowy status dzięki doskonałemu dubbingowi. Chabat będzie współpracować z Albertem René z Hachette oraz przedstawicielem Netflixa, Dominiquem Bazay.

Fabuła miniserialu będzie oparta na ósmej księdze cyklu, “Walce wodzów”. Fabuła skupia się na tytułowym pojedynku, który mają ze sobą stoczyć Kolaboriks – wódz rzymiański – oraz Asparanoiks reprezentujący Galów. Tymczasem druid Panoramiks zostaje przypadkowo ugodzony menhirem, wobec czego traci pamięć.

Serial ma być zrealizowany w technice 3D. Powstanie we Francji, a premiera zaplanowana jest na 2023 rok.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA